Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz TXT #133629 üzenetére

    Ha újratelepítés nélkül akarod megoldani a hardvermódosítást, akkor arról nemrég volt szó itt, lásd más esetét, az arra adott válaszokat: [link], ]link], [link].

    "Most speciel arra gondoltam, ujra teszem ezt a Win 10 Pro-t a jelenlegi gepen es majd utana ezt a “szuz” oprendszerrel megaldott SSD-t teszem be az uj gepbe, amint azt osszeraktam."

    Ha inkább újra akarod telepíteni a 0-ról, akkor meg azt kellene csinálni, illetve lehetőleg az ezen hozzászólásban leírtak, az ott linkelt útmutatók szerint. Meg egy frissen telepített W10-nél felesleges az előbb leírtakat eljátszani, azt áttenni a másik PC-be, ennyi erővel ott is mehetne a clean install. Illetve akkor célszerű az előbbi, ha egy belakott rendszerről van szó sok beállítással és sok telepített programmal, aminél emiatt kevésbé opció az újratelepítés a 0-ról, nem egy frissen telepítettnél.

    "Ez most mit is jelent pontosan?"

    Azt, ami oda van írva... A jelenleg használt Windows 10-verzió (1909?) támogatása hamarosan megszűnik, ezért újabb verzióra kellene upgrade-elni, illetve az már el is kezdődött, ahol az upgrade folytatásához, befejezéséhez újra kellene indítani a rendszert egy alkalmas pillanatban. Ahol ha sikeres volt az upgrade, a funkciófrissítés, akkor már az új Windows 10-verzió fogad, aminek verziószámát pl. a gépházban is meg lehet nézni. Ha Microsoft-fiókkal van használva a rendszer, illetve Microsoft-fiókhoz lett kapcsolva a digitális licenc, akkor pedig nem meglepő, hogy az a szöveg fog szerepelni az aktiválásnál.

    [ Szerkesztve ]

  • Zoz

    őstag

    válasz TXT #133629 üzenetére

    Hardver váltás miatt nem kell újratelepíteni, de ha ez a hobbid, csak nyugodtan :)
    Viszont akkor nem értem, hogy miért nem az új gépen telepíted újra...

    Amúgy NVME-re is pont ugyanúgy kell átklónozni mint sima SATA-sra, csak annyi a trükk, hogy előbb bootolj be a SATA-sról, úgy, hogy mellette van az NVME is, ekkor telepíti a driverét, így már el fog indulni klónozás után.

    Annak az üzenetnek semmi köze az aktiváláshoz, azért szól mert túl régi Win10-et használsz (valószínűleg 1909-es kiadást, az fog most májusban lejárni), amire hamarosan már nem jönnek biztonsági frissítések, ezért frissíteni kell újabb, még támogatott verzióra.

Új hozzászólás Aktív témák