Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz King Unique #123608 üzenetére

    Hát ha azt mondom hogy saját magam infósa vagyok, akkor annyira nem tágan értelmezendő, legalább is nálam a dolog, tehát semmi tákolás nincs, "normális"/kevésbé elavult hardver, MSDN-es Windows telepítő, annyi hogy ebay-es a kulcs, de igazából otthoni felhasználásra annyira nem érdekel a legalitás, lényeg hogy ne kelljen az aktiválással szarakodni se úgy, hogy inaktiválódik, se úgy hogy újratelepítés kapcsán kelljen vacakolni az aktiválással.
    Ami a Windows Update működését illeti, én is le tudom tiltani, sőt ki tudom teljesen szedni, nem muszáj halasztgatni, de direkt azért van Enterprise Windows-om, hogy legyen frissítés, de akkor már módjával, mert vállalati verzió esetén (egyébként a Pro is ide sorolható félig, ugye az köztes megoldás) normálisan tesztelni kellene a frissítéseket és nem csak ész nélkül kiadni és elméletileg tesztelik is, gyakorlatilag viszont ki tudja, de már mindegy is, én is csak azért írtam, mert ilyennel még nem találkoztam Windows-nál, hogy működik ugyan, de akadozik, még a logban sem látok olyan bejegyzést, ami konkrétan erre engedne vonatkoztatni, azonban az gyanús, hogy a visszaállítás után van egy ilyen bejegyzés, hogy:

    "Telepítési hiba: A Windows 0x80242016 hiba miatt nem tudta telepíteni a következő frissítést: Funkciófrissítés a Windows 10 2004 verziójára."

    Ugyanis sikerült, csak szarul, utána meg visszaállítottam, így nem is értem, hacsak nem máshogy kell értelmezni.

    Közben meg volt egy olyan, hogy:
    "Az összeomlási memóriakép inicializációja nem sikerült!"

    Érdekes is, na de mindegy.
    Egyébként meg használhat otthon a user amit akar, már ha tud is ugye, kérdés hogy érdemes-e, persze ez nézőpont kérdése, én a saját nézőpontomat ugye leírtam. Egyébként routerrel is így vagyok, nem az általános SOHO kategóriás routerem, meg AP-m van itthon, hanem komolyabb Mikrotik, de nincs is olyan problémám, mint egy csomó user-nek, hogy eldobálja a netet a router, szakadozik az internet a router miatt, vagy valami miatt nem jó a WiFi, szóval valamit valamiért.

Új hozzászólás Aktív témák