Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz #86564352 #120078 üzenetére

    Természetesen.
    Látszik rajta, hogy az egész még akkor kezdődött, amikor a Windows Phone-al próbálkoztak. Az egész Metro, Modern UI, majd UWP-re átkeresztelt dolog ehhez kapcsolódik.
    Értem én, hogy telefonra kellett egy keretrendszer, mert ott mégsem lehet a 30-40 éves Winapi-ra fejleszteni, de a Windows Phone kimúlt, desktopra pedig senkit sem érdekelt az UWP felület, és az áruházuk se nagyon.
    Volt pár próbálkozás, tulajdonképpen ma is ugyanazok az alkalmazások vannak fenn a store-ban, amit a Win8 megjelenésekor kezdeti lendülettel írtak a fejlesztők, de azóta alig valami.
    Látszólag az UWP alól is kezd kihátrálni a Microsoft, mert ugyebár itt vannak az élő csempék, amikről az a hír járja, hogy meg fognak szűnni. Megintcsak arról van szó, hogy a Windowsos telefon nyitóképernyőjén ezek még akár működőképesek is lehettek volna, de desktopon a startképernyő nem létezik, a startmenüben meg olyan rövid ideig tartózkodik az ember, hogy értelmetlen az élő csempéről beszélni.
    xBox talán, ahol más a helyzet, de azt meg nem hiszem, hogy ilyesmire használnák az xBox tulajdonosok.

    Amikor bedurvulok, akkor eszembe szokott jutni olyan dolog, hogy a Microsoft kidobhatná az elmúlt 7-8 évet, és wisszatérhetne a 7-es Windowshoz :D
    De ilyet nem írok, mert letiltanak innen. Persze, vannak dolgok, amiket betettek a 10-esbe, és hasznos.
    Paint3D, pl :D
    És biztos sok olyan dolog is van, amit én (és az átlagfelhasználók nagy része) nem használ, nem is tudja, hogy van.
    Amíg a melóhelyen 7-es volt, itthon pedig 10-es, valamiért sosem volt olyan érzésem a melós gépen, hogy valami hiányzik, és az otthoni gépen sem éreztem sosem olyat, hogy hű, ez mennyivel jobban működik 10-es alatt, 7esen.

Új hozzászólás Aktív témák