Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Dumi86 #114147 üzenetére

    1909-es build-del? Elvileg abból is van pár revízió, attól függ a telepítőt mikor szedted le az MS-től. 40db UWP appom volt van amikor egy friss telepítés után 43db van, lehet ez a 3 mindegy.

    Amúgy ami "most" van telepítési metódus nem rossz, de emlékszem kb. a 17xx-es build-eknél vagy még a korábbiaknál is telepítés után - az én lassú netemmel - vagy fél óráig szedte le ezeket a UWP-és cuccokat (volt hogy nem engedtem, de akkor meg később futott neki tehát jobban jártam, ha az elején engedtem neki leszedni amit akart és ha már minden lejött töröltem azokat, szerintem erre jött pár panasz és ezen módosítottak.)

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Dumi86 #114147 üzenetére

    Attól is függ talán milyen nyelven telepítesz, talán attól is megadod az MS fiókot vagy csak helyi fiók és Redmond oldaláról éppen mi a sláger. Nálam angol telepítővel volt Candy Crush (és nem csak placeholder csempeként, hanem ténylegesen telepítve) a Spotify-t nem bánom azt használom. Netflix placeholder is volt és még valami, már nem emlékszem. Rutinból hagyom már először frissítsen a store, aztán uninstall ami nem kell feedback hub, mixed reality, mobile plans, 3D viewer, film+tv... remélem a jövőben még bővül a "szépen" eltávolítható appok köre. Még a 17XX és 18XX buildek idején a rekordom 1 GB feletti "ajándék" játék volt :D

    Azt vettem észre a 3rd party fejlesztők is bolyonganak mindenfelé. Ki érti miért a Spotify Web Playerben van olyan feature, ami a desktop verzióban nincs és fordítva. Saját MS cuccoknál feltűnt az UWP Onenote és Mail app helyett is érdemesebb a webes változatból "appot" készíteni Edge-ből. Outlook.com, Twitter is a címsorban a PWA + gombot már ajánlja.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Dumi86 #114147 üzenetére

    Állítólag már a 1903-as verziónál sem volt, legalábbis ezen cikk alapján. Amúgy meg kiadás, régió, helyi fiók / Microsoft-fiók használatának függvénye is lehet, már a korábbi verzióknál sem mindenhol volt CCS. Valamint egyik-másik ilyen alkalamzás csak placeholder csempe a Start menüben, nem mindegyik van ténylegesen telepítve. Aztán hogy megjelenjen-e ezek egyáltalán a Start menüben, az megint lehet beállítás függvénye is.

    Amúgy sok vizet nem zavart akkor sem, ha volt/van, nem indult, nem futott a háttérben magától, sőt a gépházban külön-külön és egyszerre is letiltható az egyes UWP appok háttérben futása. Akinek meg esetleg annyira nem kellenek, akkor van lehetősége eltávolítani egyre többet helyileg a gépházban és egyéb módon (pl. PowerShell) egyaránt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák