Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Bodor #33455 üzenetére

    "Nem lehet, hogy csak a preview-ban nincs még benne?"
    8.0-s previewben még benne volt, igaz, már ott is a File historyt reklámozták. De azzal nem lehet sem rendszert menteni, sem alkalmazásbeállításokat normális módon.
    Oké, az rendben van, hogy a metro appok meg a live account meg tud jegyezni mindent a felhőben, és ha újrarakod a windowst, akkor onnan azonnal lejön újra minden, de ezzel két probléma is akadhat. Az egyik, hogy nem biztos, hogy mindent megin fel akarok rakni (az alkalmazások nagyrészét úgyis csak kipróbálás idejére teszi fel az ember), a másik probléma viszont, hogy nem csak a metro és a felhő létezik.
    És a File history nem megoldás ilyenekre.
    Pl. a cégnél van egy szövegszerkesztőnk, amit majd 20 éve használunk SQL scriptek szerkesztéséhez. Agyon van makrózva. Ha az elszállna, akkor a hajam tépném. Amúgy egyszer már volt vele problémám, de a céges win7-ben annyit kellett csak csinálni, hogy ráálltam a config könyvtárára, és a könyvtár tulajdonságaiban (hetesen még volt) az előző verziók lapon kiválasztottam egy korábbit, és megnyomtam a visszaállítást. Ezt a File history, (mármint, hogy többszáz egymással összefüggő néhány bájtos szirszart rendesen visszaállítsak a múlt heti állapotra) szerintem nem tudja. Nincs is a win 8.1 intézőben ilyen menüpont.
    Erről beszélnék :

    Ráadásul ez nem csak akkor működik, ha használsz backupot, hanem a volume shadow copy-t is képesz használni.
    Másik, ha pl. összeborul a firefoxod, akkor is a profile könyvtár előző változatból kiválasztod a tegnapit, és 5 másodperc múlva készen van.

Új hozzászólás Aktív témák