Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz megint én #64378 üzenetére

    Inkább azt írd le, hogy van-e olyan gép ezek között, amelyikben legalább 4 GB használható RAM marad?

    Történet: minap vettem egy 4 GB RAM-mal ellátott laptopot (Latitude E6430), melyen win 7 prof volt. 192+4x frissítést telepített az OS, ami 1 óra alatt rendben fel is kúszott. Tegnap hozzám került egy szintén 4 GB RAM-os Asus x553m, win81 bing OS-el. 102 frissítés 5,5 óra alatt került fel rá. Mivel bazi lassúnak tűnt a frissítés, így feladatkezelőben ránéztem és nem meglepődve, de tapasztaltam, hogy a HDD 100% környékén pörög illetőleg a procit is zabálja erősen közben a frissítés.
    Mondjuk azt hozzáteszem, hogy a két laptop nincs egy súlycsoportban, pedig mindössze 50k közöttük árban a különbség.

    Ha kevés a memó, akkor sokat nem tudsz tenni, várod, míg szüttyög a winyó. Viszont attól, hogy elvileg van elég memód, még nem biztos, hogy előrébb vagy (lásd a két lapos esetét), ha a winyód és a lemezvezérlő rendszer lassú.

    Szerk.
    "nemrég" elindítottam egy lemezkarbantartó törlést az x553m-en. ~170 MB-ot tud letakarítani, de már lassan egy órája szórakozik vele :F ennyire azért nem lehet szar lapost venni (nem az enyém, felszoftverezésre került csak hozzám)

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák