Aktív témák

  • tocsa

    senior tag

    Lényeges adatok:

    Win98 SE
    Winamp 2.91
    Rádió: www.di.fm
    (Digitally Imported, trance channel, 96k-s SHOUTCAST mp3 stream, 80-as porton: http://64.236.34.97:80/stream/1003)
    Internet connection:
    512kbps kábelnet, Linux tűzfal, helyi LAN.

    Tünetek:
    Eleve a connectelés után a puffert valami baromi lassan tölti fel (a másik gépen 1-2 másodperc, ezen meg 15-20). Ezek után elkezdi lejátszani a stream-et, de gyakorlatilag kejátsz a puffert, meg ami kicsit még hozzá tudott tölteni (20 mp kb), és 20mp után megszakad az adás, mert kiürül a puffer.

    Segítsetek, mert trance elvonási tüneteim vannak!

    Amivel nem lehet gond:
    - Internet connection: a LAN-on lévő másik gép simán játtsza a stream-et. Tehát nem lehet gond a Linux tűzfallal. Márcsak azért sem, mert a gép, amin pedig nem jó a rádió, simán tud letölteni HTTP-vel 70KB/sec-el.

    Amivel lehet gond:
    - Esetleg valami megzakkant a net kezelés/hálókártya környékén az oprencerben, bár mint mondtam, HTTP-n simán zúz 70 KBps-el.
    - Winamp, valami nem jó a streaming input pluginben, át kéne konfigolni?

    Amivel próbálkoztam:
    A ''rossz'' gépen 2.72-es WInamp volt, a ''jó''-n 2.91-es. Tudtam, hogy nem fogja megjavítani a dolgot, de felhúztam a rosszra a 2.91-est hátha gatyába rázza az mp3 input plugint, ha az nem tud valamiért streamelni.

    Ja a gép régi, de az mp3 decode-ot bírnia kell!

    Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

  • tocsa

    senior tag

    válasz tocsa #1 üzenetére

    De mondom, már ott rossz a dolog, hogy nagggyon lassa tölti fel a buffert, és mivel ilyen lassan tudja csak tölteni, ezért is ürül ki később.

    Mi a fene baja van? Miért csinálja ezt? :O

    Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

  • tocsa

    senior tag

    válasz tocsa #2 üzenetére

    A ''Nullsoft MPEG Audio Decoder 2.91'' input plugin adatai

    streaming fül:
    bufferméret: 256K
    prebuffer at start: 50%
    prebuffer after underrun: 80%
    Include stream name in title bekapcsolva
    (Sáutkaszt title kikapcsolva, mert az csak viszi a sávszélt, azt neten megnézem, hogy éppen mi megy, ha érdekel és nem tudom.)

    Decoder fül:
    Allow stereo, 16 bit, FUll quality, Logarithmic EQ, Fast layer 1,2,3 EQ, Show average bitrate on VBR files. CRC meg a többi kikapcsolva.

    General fül:
    Highest priority, 128K full file buffer

    Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

Aktív témák