Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Louloudaki

    aktív tag

    válasz cucka #2404 üzenetére

    még egy példa arra, hogy a dizájnerek mennyire nem értenek a webhez, franciáktól kaptunk dizájnt (az a kisebbik ökörség, hogy 800px széles volt az egész, és alig volt hely a menünek hosszúszavakkal meg a cumónak), benne rózsaszínnel bepöttyölt rádióbutton, színes keretű checkboxok, színezett select nyíl, és több hetes vitával lehetett őket meggyőzni, hogy ezt így nem lehet, amit lehet az meg js gányolás. mer a dizájn az dizájn, és a rózsaszín/lila oldal arculatba lila select nyíl kell nem szürke stb.
    mod: nem flash oldal volt.

    [ Szerkesztve ]

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz cucka #2404 üzenetére

    Ha ilyen makacs a megrendelő, és nem veszi figyelembe, hogy szétesik az oldal már bármilyen hibaüzenettől, akkor valami miniatűr betűmérettel kell belerakni a hibaüzenetet, és azért hogy látható is legyen a hibaüzenet, egy onload="alert('hibaüzenet')"-tel megoldani, akinek meg a JS ki van kapcsolva, az le van tojva. :D :)) (mondjuk szerintem a júzerek nagyon nagy részénél nincs kikapcsolva a JS)
    Amúgy amit én a honlapok esetén mindennél jobban gyűlölök, az a Flash. Nagyon ritkán látok olyan oldalt, ahol tényleg kellemes lenne az összhatás egy Flash-es megoldásnál, és nem érzem úgy, mintha "be lennék szorítva" az oldal használata közben egy miniatűr keretbe, amiben a szövegeket szinte csak hunyorogva lehet látni, és persze közben mindennek a betöltésére az asztalt kopogtatva kell fél órát várni, és minden animálva van, áhhh, na az ilyen oldalakról a lehető leggyorsabban menekülök. Na, ezért sem próbáltam megtanulni a Flash-t, mert egy rakás lassú fos. Egyetlen előnye, hogy sok látványért felelős elemet meg lehet oldani vele, amit esetleg HTML+CSS kombóval nem.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák