Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mckay

    aktív tag

    Sziasztok!

    Kérem, hogy tegyetek engem irányba, már ami a korszerű trendeket illeti! :B
    Csináltak a cégünknek egy új webes programot, ami kiváltja a régebbi webes progit.
    És van hozzá nekünk egy jól bejáratott, Google által is első helyen hozott webcímünk, továbbra is azzal reklámozzuk majd.

    Namármost ez úgy lett beüzemelve, hogy amikor valaki a jól bejáratott webcímre érkezne, akkor átkerül az új szerverünkre. Gyors ez, nincs ezzel baj - node még a böngésző is mutatja, hogy már nem ott jár, ahova indult!

    Mutatom fiktív példával:
    > szolgaltatasunk.micégünk.hu (ez a jól bejáratott url)

    A redirect után viszont a felhasználó ezt látja felül a böngészőben:
    > újszerver.micégünk.hu/kriksz-kraksz/szolgáltatásunk/frontend

    Most mondjátok meg, szerintetek is jólvanazúgy? ;]
    :F Vajon tényleg én vagyok a régi vágású, hogy böngészésnél még fel-felnézek, hogy merre járok, és ezért esztétikusabb megoldásnak gondolom, ha a böngészőben azt látjuk, ahova indultunk?
    :F Biztosan nem fogja zavarba hozni a látogatókat (napi tízezer!), ha a böngészőjükben ilyen fura url-t látnak?
    :F Biztosan nem fog a Google megsértődni ezen, és nem fogja a használat alapján megváltoztatni az első helyes találatot, mondjuk a kriksz-krakszosra?

    A fejlesztés ideje alatt nyilván tökéletes volt ez az elérési út. Teszteltük, próbálgattuk, tetszett.
    De azt hittem, hogy amikor majd élesben publikálják, akkor szépen megcsinálják úgy, hogy a látogató továbbra is azt az url-t lássa, amin egyébként érkezett.
    De a rendszergazda az egyszerű átirányítás mellett döntött, nyilván ez volt az egyszerűbb, mint DNS-sel szórakozni.

    Ti mit gondoltok? :U

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés