Új hozzászólás Aktív témák

  • TomMusic

    őstag

    Egy újabb oldalamra raktam Google reCaptcha v3-at, egy form küldő button-ra (vagyis egyelőre még csak egy üres, teszt gombra).
    Szépen működik, ha rányomok a gombra, akkor succes a recaptcha, a score értéke pedig 0.9 (mármint ugyebár szerver oldalon). Ha átírom a key-t, akkor nem success, tehát tényleg működik.
    Viszont, mondom hogy kéne tesztelni, hogy mivan ha egy bot "kattint" rá a gombra. Ezért beraktam egy JS kódot, ami oldalbetöltéskor "szimulál" egy gombnyomást:
    $(document).ready(function() {           
                document.querySelector('#tesztgombocska').click();
    És ugyanúgy elfogadja a gombnyomást a recaptcha, 0.9-es score értékkel. :Y
    Így nem sok értelmét látom a botok elleni védelemre a recaptcha v3-nak.
    Ez alapján csináltam a captcha-t.
    Esetleg ott lehet a hiba a tesztelési módszerben, hogy "ami megnyomja" a gombot (a fenti kódrészlet), az is az eredeti weboldalam része.
    Hogy lehetne még tesztelni ezt, hogy botok esetén hogy működik a recaptcha az oldalamon?

    Szerk.: illetve hamár recaptcha. A linkelt oldalon a kliens oldali kódban ennek a sornak mi a jelentősége?
    $('#comment_form').prepend('<input type="hidden" name="g-recaptcha-response" value="' + token + '">');

    [ Szerkesztve ]

    Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

Új hozzászólás Aktív témák