Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BullZeye

    veterán

    válasz FrezeR #511 üzenetére

    Türelmetlenség, és tájékozatlanság (valamint a WD lehető legkevesebb információ mutatása) miatt szokott lenni ilyen meghalós WD.

    Ahogy olvasgattam hivatalos és más fórumokat is, a végén csak kiderült mindig, hogy nem "rendeltetésszerű" használat mellett történt.

    Én pl úgy brickeltem:
    1) Végtelen ciklusba került az UI bejelentkezés (valószínű mert 3db 40 gigás torrentet kezdtem tölteni, és emiatt ennyire belassult), de én ezt úgy éltem meg, hogy biztos rossz jelszót adtam meg, vagy elcsesződött a bejelentkezője. Eszembe se jutott, hogy torrent ENNYIRE megfogja az UI-t.
    2) nyomtam rá egy Resetet, és újraindult, ilyenkor jött szokásos sárga led, hogy keresi hálózatot, na de én ezt nem tudtam, hogy ilyen VAN, és nem azonnal találja meg, pánikoltam, és 3 perc keresés után nyomtam MÉG1 resetet.
    3) Itt volt a user error, mert minek nyomkodom a resetet annyit, aztán most már jó volt, örültem, fehér led, na de fehér led percekig fehér maradt, és még NEM láttam soha újraindítást, hisz mikor újraindítottam 1 perc alatt kék lett (0 cuccal) és a buzi sehol sem írta, hogy ilyenkor ellenőrzi a vinyó tartalmát. (hozzáteszem elsők között volt My Cloudom, ha nem az első, így itthoni tapasztalatokat nem lehetett olvasni, külföldi oldalakat meg még nem kerestem akkor)
    4) Szóval megint nyomtam egy resetet, és itt valszeg a boot folyamatnak nem tetszett, hogy ki-be húzogattam a kábelét, és folyton megszakadt valahol. De persze erről SEMMI infó nem volt a füzetecskéjében, szóval jó pap is holtig tanul.
    5) Ezért írtam, hogy türelmesen kell bánni ezzel a ketyerével, mert bármit kibír, amíg az ember hagyja dolgozni. Csak ugye erre sehol nem figyelmeztet, vagy magyarázza el, hogy mikor mi hogy történik és miért.

    Az új FW-t meg várhatod, 99%ban csak 2 dolgot fog javítani, az egyik, hogy külső kapcsolatból néha nem elérhető, és eldobja a kapcsolatot időnként (főleg DHCP-vel). Fehér ledet meg 99%ban csak úgy fogják javítani, hogy vagy kiveszik az ellenőrzést, vagy pedig kiírják UIba, hogy ez akár órákig is eltarthat, ha sok az új adat, VAGY pedig 1 perc alatt KÉK lesz a LED, viszont háttérben ugyanúgy megy az ellenőrzés, de legalább nyugodt vagy, hogy kék a led, és nem fehér. Más alternatívát nem nagyon tudok elképzelni. Meg még 1-2 apró hibát írtak, főleg MAC felhasználók, amiket most rakosgatnak bele, de ez engem személy szerint nem érint, egyedül nővérem meg bátyám használ iPhone-t, de nem panaszkodtak soha semmire.

Új hozzászólás Aktív témák