Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TGYI

    csendes tag

    válasz kelzsoca #7 üzenetére

    Kedves KelZsoca!

    Megnéznéd a Nálad levő készüléket, hogy a Beállítások - Fiókok - Google menü alatt, ha ráböksz a gmail-es fiókra, akkor előjön-e a névjegyek és a naptár szinkronizációs sora?

    Nekem csak az alkalmazásadatok, böngésző, drive (ezt feltettem), gmail és a személyi adatok sora látható ekkor. Ennek megfelelően nem szinkronizálja sem a névjegyeket, sem a naptárt, pedig felettébb előnyös lenne, ha már 3G-s a készülék.

    A-Z-ig végigolvastam a 8Q fórumot, ott is volt egy ilyen eset, de ott egy apk letöltésével megoldódott a dolog, tehát nem a google szinkronizációs lehetőség hiányzott valószínűleg.

    Köszi előre is!

  • TGYI

    csendes tag

    válasz kelzsoca #11 üzenetére

    Sziasztok!

    A felvetett probléma egyik felére, a naptárra megvan a megoldás: egyszerűen a Google play-ről le kell tölteni a stock androidos naptár alkalmazást. Ennek hatására a google fiók szinkronizációs lehetőségei között megjelent a naptár, és tökéletesen működik.

    Sajna a kontaktokra ugyanez nem megy, legalábbis nekem. A Hangouts-ot nyomatná a Play, de az a dialer-rel együtt sem működik. Ezt úgy kell érteni, hogy nem szinkronizál a rendszer.

    Hálás lennék, ha valaki tudna ebben segíteni. Átmenetileg megoldottam a dolgot, kiexportáltan VCF állományba a telefonomról a kontaktokat és a gyári állapotban is feltett tárcsázóba beimportáltam. Látszólag így minden OK, de a szinkronizálás elveszett.

    Sajnos nagyon-nagyon kevés időm van vesézni a készüléket, pedig ráférne a fórumra is és persze a készülékre is, viszont nap mint nap használom. Én a játékot még a Sinclair ZX-81 időszakban abbahagytam, pedig az elég rég volt... Viszont irodai dolgokra, navigálásra, Youtube-ra, Skype-ra, netezésre, rádiózásra használom és teljesen jó. Nálam a "zuhanórepüléses" akkumerülés nem jelentkezik. A készülék az említett dolgok mellett nekem egy hetet gond nélkül kibír, de az igaz, hogy PC mellé használom csak kiegészítésként, pl. amikor utazom. Megjegyzem, hogy tapasztalatom szerint általában a kevésbé neves telefonok/tabletek feszültség-akkukapacitás kalibrációs görbéje csapnivaló. Így tudnak zuhanni 5-10 perc alatt telefonok 100%-ról 70%-ra, vagy így lehet, hogy a Q tesó sok esetben pikk-pakk kimerül mondjuk 30% alatt.

    Nekem még egy dolog jött be, hogy este ne égesse ki a szememet, a Twilight nevű applikáció igen hasznos, időben folyamatosan csökkenti a színhőmérsékletet és a fényerőt.

  • TGYI

    csendes tag

    válasz kelzsoca #22 üzenetére

    Működik:-) Köszönöm! Teljes értékűvé vált a kütyü.
    Nálam YunOS Phone-ként jelent meg a Eszközkezelőben.

    Ki volt valahogy kapcsolva ez a két szinkronizálás? Az eddig használt hat androidos jószág közül csak itt tűnt el. Még a SIM nélküli tableteken is mindig előjött.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák