Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolti_20

    senior tag

    válasz disy68 #9013 üzenetére

    Ennyire sajnos nem egyszerű a feladat mert amikor végzett az "A" dokumentummal (a dokumentum jobb szó mint az oldal, akkor ezeket szeparálja egy arduino alapra épülő szerkezet a B dokumentumtól. De ehhez tudnia kell a programnak, hogy mikor ért véget az A dokumentum és mikor kezdődik a "B". Ráadásul ezek ránézésre ugyan gy néznek ki csak a rajta lévő bár kódok különböznek.

  • RedHarlow

    aktív tag

    válasz disy68 #9063 üzenetére

    Ez így egy kicsit csúnya megoldás lenne nem? Kb 10 percenként beloginolni, elnavigálni 3 menüpontot, majd kitölteni egy űrlapot, majd megnyomni egy gombot. Vagy megoldható így az, hogy ezt csak egyszer csinálja meg, aztán 10 percenként már csak a teszt gombot nyomkodja? Mert abban az esetben tényleg jó lehet.

    Egy 1,5 - 2 órás manuális feladatot szeretnék automatizálni egy programmal a program lényege a következő lenne:

    1. Megvizsgálja a zip fájlban lévő xml-ek tartalmát, ezután felállít egy töltési sorrendet.
    2. Az első xml-t feltölti egy távoli szerverre.
    3. Oracle EM-ben elindít egy folyamatot (Csak IE-ben működik az oldal, login után 3 menüpontot kell beljebb menni, majd egy űrlapon kitölteni egy mezőt és aztán a teszt gombbal indítja az xml beolvasást)
    4. XML eltűnik, legenerálódik 10-20 perc alatt pár száz xml egy másik mappában.

    Ha a mappában lévő xml-ek száma egyezik az eredeti xml-ben lévő termékek számával akkor minden jól sikertül, és kezdődik a folyamat előlről a következő xml-el. Itt viszont már nincs szükség újra beloginolni, űrlapot kitölteni, csak simán a teszt gombot megnyomom és el is kezdi a feldolgozást. Kb 10 xml-ről van szó, heti szinten 2x kell megcsinálnom, kb 2 órás feladat manuálisan.

    A programom többi része működik, csak ezt az IE-s Oracle dolgot nem tudom megoldani, alapból úgy szerettem volna, hogy megnyitok egy IE-t, beállítok mindent, leteszem tálcára, indítom a progim, és az szép lassan nyomogatja a gombot a háttérben futó IE-n, na igen csak nem tudom elérni sehogy a háttérben futó IE-t, csak ha újra meg újra megnyitom, beloginolok, ellépek 3 menüpontot, kitöltöm az űrlapot... nekem ez így kicsit problémásnak tűnik. :( Tényleg sokat segítene ha meg lehetne oldani már kiég az agyam az xml-ektől. :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák