Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlackBird

    újonc

    Kis segítséget kérnék tőletek. Vettem egy ipari ingatlant, amit műhelynek szánok, 30 méter hosszú, 7 méter széles. Felötlött bennem, hogy megcsinálnám én a villanyszerelés egy részét, mert jó lenne ezen a téren egy kis tapasztalatot szerezni. Az elképzelésem az lenne, hogy a mennyezeten két (vagy három, mit javasoltok?) sorban, egymástól 4 méterenként helyeznék el egy-egy led izzót valami egyszerű, odaillő lámpatestben. Ugyanígy 4 méterenként a falak mentén egy-egy négyes konnektoros leállást, mindezt külső kábelcsatornával, mert az igények idővel változhatnak. Jó lenne egy-egy olyan áramvételi lehetőség, ami a mennyezet felől jön le kéziszerszámokhoz (pl. fúrógéphez), egy rugalmas csatlakozáson keresztül (így nem akad el sem a vezeték, sem az elszívás gégecsöve a munkadarabokban).

    Milyen vezetéket, konnektort, lámpatestet, led izzót javasoltok? Hol tudok a szakmai részleteknek utána nézni (még egy dugaljat sem kötöttem be soha). Ha úgy érzitek, hogy bevállalható ez nulla tapasztalattal, érdeklődő amatőrként, akkor megcsinálom én, de ha nem javasoljátok, akkor a villanyszerelőre bízom az egészet.

  • BlackBird

    újonc

    válasz Real_Necro #435 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek, természetesen mindenképpen jön villanyszerelő. Nem is a spórolás lenne a célom, hanem hogy tanuljak és tapasztalatot szerezzek, de az lesz a legjobb, ha beállok néhány szerelés-kötés erejéig a mester mellé segédnek. Legalább az alap dolgokkal szeretnék tisztában lenni, kapcsoló, konnektor, villásdugó, lámpatest bekötése. Semmit nem csináltam még ebből, de érdekel.

Új hozzászólás Aktív témák