Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    Sziasztok!

    Pár hete azt vettem észre hogy amikor feleségem lekapcsolja a lámpát este (sima halogén izzós 230V-os, nincs trafó közben), a monitoromon (~6 éves Dell) pontosan abban a pillanatban elsötétül a kép (azt még nem sikerült megállapítanom hogy vajon a powerled kialszik-e vagy csak a kép megy el, mert 1-2 másodperc múlva vissza is jön, és a led meg elég halvány és eldugott helyen van alapból is). Közös körön van a kettő, a monitor simán a konnektorba van dugva.

    A kérdésem az hogy ez vajon a monitor hibája és valami abban rossz, azért ilyen érzékeny, vagy neadjisten a hálózat lehet a ludas? Az összes többi eszköz (router, PC, NAS) egy mindenvédett elosztóba van dugva (ugyanazon a körön szintén), azokkal nem volt ez hatással még soha. Amúgy a monitor sem rakoncátlankodik ezt leszámítva.

    Hogy lehetne kideríteni hogy a monitor kezd-e tönkremenni vagy más a gond? (nyilván ha célzottan kapcsolgatom a lámpát, nem igazán reprodukálható a dolog, de többször előfordult már).

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz updog #809 üzenetére

    Ezt a kérdést uppolnám azzal a kiegészítéssel, hogy sikerült megfigyelni, elmegy a power led is arra a pár másodpercre. Abszolút érthetetlen számomra, és csak remélem hogy nem veszélyes.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák