Keresés

Aktív témák

  • zLegolas

    őstag

    válasz Ati9500 #1 üzenetére

    A kapcsolóba jóesetben bemegy egy fázis, és onnan kétfelé ágazva csűr tovább a lámpákig. A nullvezető elvileg fixre a lámpatestbe van derótozva.

    Szólj, ha tévedek, de a spotlámpák 12V vagy 24V-ról szoktak menni, ahhoz meg ugyebár trafó kell - már ha egyről beszélünk.

    Ha mégis egy mezei 230V-os lámpatestről van szó, akkor a 3. vezetéket leszigeteled (pl. jó vastagon körbetekered szigszalaggal), és úgy hagyod. Ezesetben a kapcsoló egyik billencse fog csak működni, a másik mintha nem is lenne.

    De a kérdésedből megítélve úgy gondolom, hogy nem vagy valami nagy villanyász expert, úgyhogy inkább azt javaslom, hogy keress egy hozzáértőt aki megcsinálja.
    Ennek volna egy csomó előnye, pl. akkor sem kellene koszorúra gyűlytenie a szüleidnek, ha pl. elfelejteném leírni, hogy érdemes kikapcsolni az összes kismegszakítót, mielőtt hozzányúlsz, meg ilyesmi.

    Szal a konnektordelej nem játék. Inkább ne nyúlj hozzá, egy szaki 10 perc alatt megcsinyájja.

    Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

  • zLegolas

    őstag

    válasz Ati9500 #5 üzenetére

    Mondom: ha tényleg 12V-os vagy 24V-os spotlámpa, akkor ebből csattanás lesz!

    Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

  • Luxurka

    tag

    válasz Ati9500 #1 üzenetére

    A 3 vezeték sorban:
    1. fázis (első 3 lámpának)
    2. fázis (másik 3-nak)
    3. nulla

    Fáziscerkával megnézed melyik kettő fázis
    Kisautomata lekapcsol ( vagy bizti kiteker)
    Ellenörizni, hogy most sehol ne legyen fázis!!!!!!
    Egy fázist jól le kell szigetelni!!!!
    Nulla direktbe tovább a lámpához
    A másikat bekötni a fényerőszabályzóba és onnan tovább a lámpába.
    Próba.

    Halogén lámpa létezik 230V és 12 V-os is.
    Meg kell nézni milyet vettél.
    Ha 230-as, akkor nem kell semmi.
    Ha 12v-os, akkor traffót is kell venned (amit lehet dimmelni --->fényerőszabályzóhoz!)
    Ha nagyon nem értesz hozzzá tényleg hívj egy villanyászt!!
    Mert a 230V nagyot csíp :Y !!!

Aktív témák