Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Blackwater

    csendes tag

    Sziasztok!

    Január elején vettem egy ilyen monitort, hosszas utánaolvasás után esett rá a választásom.

    Külön köszönet Racecam-nak és Neduddki-nak a sok hasznosságért a tftpanel.hu-n, és köszönet a fórumban értelmesen szólóknak.

    Hátha valaki hasznára válik:

    Ezek voltak a főbb szempontjaim vásárláskor:
    1. Legyen használható: grafika, CAD, játék - FPS is, filmnézés, ..stb (vagyis minden)
    2. Legyen masszív, erőt sugárzó, praktikus és mindig nagy örömmel pillantsak rá. (mármint nem csak a panelra, hanem magára a monitorra is)
    3. Egyrészt, mert a használat kb. 50%-a Linux alól, de egyébként is legyenek gombok és OSD.
    4. Mivel (sajnos) a monitort többet nézem mint a barátnőmet, vagy akár a csukott szemhéjjamat, és nem mindegy, hogy mit nézek évekig, így a vásárlásnál igyekszem lehető legkevésbé árérzékeny lenni, csak jó legyen. Inkább veszek kevesebb memóriát a gépbe, vagy veszek valamiből bénábbat amit aztán lehet cserélni/bővíteni (meg úgyis az egészet le kell pár évente cserélni), viszont a monitorok egymás után 2-3 gépet túlélnek.

    Tapasztalataim más monitorokkal:
    5. Pixelhibán kívűl mindent meg lehet szokni...
    6. Színekre elég igénytelen vagyok. Mivel nem profi grafikus vagyok, ami nálam grafikai munka alatt előfordul arra nem kell tökéletes színhűség. TN-panelos monitorral is elvoltam. Webes grafikánál színhűségről nincs szó, ha nyomdába való cucc kell akkor meg próbanyomatokat úgyis készítek, meg színmintakönyvben keresek színt.
    7. hatékony munkához kicsi az 1280x1024... Amint lesz kis fölösleges pénzem veszek még egy 21-es vagy nagyobb, profi monitort, a kettő együtt már használható méretű felületet ad CAD-hez, rajzoláshoz is... Játszani meg tudok ezen.


    A fentiek alapján döntöttem a VP930 mellett.
    Amit kicsit sajnálok, hogy EIZO-kat meg sem néztem élőben :(

    Összességében teljesen elégedett vagyok a monitorral, nagyon szeretem.


    Tapasztalataim:
    1. A képpel elégedett vagyok. Ugyan sötét képernyőn tényleg van nagyon halvány bevilágítás a sarkokban, de gyakorlatilag csak szélesvásznú filmnél, és néhány képernyővédőnél veszem észre, ha erre figyelek. Ezzel a jelenséggel tisztában voltam a vásárlás előtt is, és kicsit tartottam is tőle, de egyáltalán nem zavar.
    2. A játékok számomra tökéletesen megfelelően jelennek meg, fölösleges lett volna alacsonyabb válaszidőre hajtani.
    3. Pivot-ot nem használom, eddig fölöslegesnek tűnik.
    4. USB-bemenetet nem tekintettem fontos szempontnak, de már használtam volna, ha lenne.
    5. A régi monitorjaimon és a notebook-on rendszeresen állítgattam a fényerőt. Itt az elején egyszer mindent beállítottam, aztán azóta csak a kikapcsoló gombot használom néha. Lehet, hogy jó lett volna gombok nélküli monitor is.
    6. Az állvány még jobban bejön, mint amire számítottam, és jól tudom állítani annak megfelelően, ahogy fészkelődöm a széken. Nagy helyet foglal el a talp, de szerencsére elfér.
    7. Megnyugtató a garancia.

    8. Egy dolog van ami viszont eléggé idegesít: képernyő felbontáskor pár másodpercre megjelenik a képernyő közepén kék háttérrel a DVI felirat (Nem a Resolution notice, az ki van kapcsolva). Olyan, mintha egy pillanatra nem kapna videojelet a monitor, és utána jelezné hogy melyik bemeneten kap újra. Játéknál zavaró, ahol gyakran változik a felbontás (pl. pályák végi átvezetőknél). Máshol nem szoktam játszani, a régi szutyok monitorjaimon pedig még nem volt ilyen.
    Nagyon láma vagyok, nem jöttem rá, hogyan lehet ezt kikapcsolni, vagy megszűntetni. Vagy ez a videokártyán múlik?

    Lécci segítsetek!

    köszi

  • Blackwater

    csendes tag

    válasz Bander78 #34 üzenetére

    Köszi.

    :(

    Úgy látszik mégsem jártam eléggé utána a dolgoknak. A DVI felirat hiánya asszem simán megérne annyit, bár már kezdem megszokni.

Új hozzászólás Aktív témák