Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MIFtIli

    aktív tag

    válasz narumon #2050 üzenetére

    Szép video, hangulata is nagyon jo.

    Én magát a műfajt nem értem. A párnak miért lesz szép emlék visszanézni ezt a videót, hogy egy hangárban.. egy bérelt autó előtt.. szerelmesek. Kicsit műanyag nekem ez a dolog, hogy olyanra emlékezni ami "nem is volt soha".

  • adamsys

    tag

    válasz narumon #2050 üzenetére

    Gratula a kliphez, jó a zeneválasztás is! :)

    Pár jótanács:
    - Írtad, hogy nem volt sok mozgástered. Hát pedig lehet azért bátran kreatívkodni! :) Azokban környezetekben, ahol forgattál szerintem nagyon sok jó képet el lehet kapni és egy picit mozgalmasabbra csinálni (mezőn: békaperspektíva - fűszálak között a gép, autó ablakában tükröződő pár, közelik a kézről, arcról, cipőről, ruháról - az oldaltükörből visszamosolygó menyasszony pl. egy tök jól megtalált kép, ilyenből sokat!; hangárban: repülő propellere mögül, kereke mellől, másik repülő botkormánya mögül, fal mögül kibújva, werk-es képek a fotóssal - ha a koncepció megengedi; helyszínek között séta). Én ilyeneket még biztos ellőnék egy hasonló szituban, bár én izgágább vagyok, általában több és több fajta snittet készítek és használok, inkább a gyorsabb dramaturgiát szeretem.
    - Vágásnál érdemes arra figyelni, hogy plánra plánt ne vágj (pl. totálra mégegy totált ne, inkább oldd fel egy közelivel).
    - Vigyázz a hosszú áttűnésekkel, mert csúnya lesz, ahogy A-ból B-be úszol, és az áttűnés alatt még épp "bedöccen" az A képe, érdemes hamarabb vágni, rövidebb áttűnést csinálni, vagy olyan snittet választani, ahol sokáig ki van tartva a kép.
    - Ha borongós idő volt, érdemes egy picit visszahúzni a színeken a meleg felé, én esküvőn igyekszem mindig kicsit "föléfehérezni" :), persze nem szabad elmenni geilbe, csak érzéssel. De ha neked így tetszik jobban, az is teljesen érthető szempont.
    - A végén a szaturáció levételt kicsit indokolatlan éreztem, vagy lehet csak kicsit túl hamar jött, ha mindenképp szükséges, én a záróképsorra tettem volna.
    - A zenét érdemes olyan hosszúra szabni, mint maga a képsor hossza, vagy fordítva. Sokkal szebb, mintha lehúznád a hangerőt. Én pl. sokszor tojok szegény művészek fejére és úgy kihajítok pár verzét, mint macskát sz*rni a szél, ha az adott jelenet úgy kívánja :)

    Ennyi jutott eszembe. Remélem találsz benne olyat, amit hasznosítani tudsz, én abszolút építő szándékkal írtam!

    "And now for something completely different!"

Új hozzászólás Aktív témák