Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • klepto

    addikt

    válasz mr_ricsi #50 üzenetére

    Én azért nem tekintem az Oriont minőségi Magyar cégnek, mert rengeteg termék amik az ó logójukkal kerülnek forgalomba, semmi féle beavatkozáson, tervezésen, minőség ellenőrzésen nem megy keresztül, csak kap egy Orion nevet, és ennyi (pl. dvd).
    A Videoton legalább régen maga tervezte meg a készülékei összetevőit, és ha nem is Magyar alkatrészekkel dolgozott, de a tervezés, alkatrész válogatás, szerelés, minőségi ellenőrzés mind-mind a Videoton céghez kapcsolódott, és megjegyzem nem is rossz minőségben!
    És ha megnézel egy Orion DVD-t, vagy bármi mást a tv-n kívül, minden ott virít a magyar logó mögött a Made in Chine felirat :(((
    És még valami: ha te tervezel egy műszaki ketyerét, és kiszámolod, hogy hova milyen tranyó, kondi, ic, stb. kell, akkor az a te termékednek fog minősűlni, függetlenűl attól, hogy a tranyó Gézától, a kondi Pistától, az ic Gizitől van! Pista, Géza, Gizi, csak alkatrészeket gyárt neked, de a gépet te tervezted, te gyártod le kész állapotra, és bármikor válltoztathatsz a beszállítón, ha rájösz, hogy pl. Géza minősíthetetlen tranyókat gyárt neked. Ezért lesz ez a te terméked (ala Vidi)! De ha én végzem a tervezés, és gyártás minden műveletét, és te a kész terméket veszed meg amire majd rárakod a monogrammodat (márkajelzésedet), és úgy kezded el árulni, akkor akár mennyire is el akarod hitetni a vevőkkel, hogy ez a te terméked, ez csak addig a percig fog sikerülni amíg az én álltalam gyártott termék meg nem jelenik Gizi, Pisti, és Józsi saját márkaneve alatt is. Ennek a vége viszont az lesz, hogy a te hírneved fog romlani a piacon, nem az enyém, mivel a magad termékeként próbálod eladni azt, ami nem is a tied, csak a neved adtad hozzá (lásd Orion DVD). Én OEM gyártó vagyok, nem adok bele nevet, mert nekem nagyobb üzlet így, mint nevet adni neki, és bejáratni a piacon. Ez kiváltépp igaz akkor, ha felvásárolok pár lepusztult gyárat, és ezzel együtt a márkanevét is, és így török be egy ország piacára, de a termékeim jelentős részét továbbra is otthon (a rizsföldeken) fogom gyártatni, mivel sokkal olcsóbb, de mint ''EU'' terméket, mivel a márkanév miatt az EU tagság is jár a termékeimnek (ugye nem én vagyok az egyetlen UE márka aki a rizsföldeken, és EU-n kívül gyártat a gazdaságossági szempontok miatt), lényegesen olcsóbb költségvetéssel (nincs vám, és egyéb sarcok), ezálltal nagyobb haszonnal tudom eladni, mintha nem így tenném.
    Ezzel a kissé hosszúra sikeredett példázattal szerettem volna bemutatni, hogy mit gondolok én a mostani Orionról, és hogy mitől félek, a Videotonnal kapcsolatban.

    [Szerkesztve]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • CYBERIA

    őstag

    válasz mr_ricsi #50 üzenetére

    Talán azért, mert magyar gyár, magyar tervezés, magyar profit.
    Ezzel szemben a Jászberényi úti nem magyar tervezés és valószínű, a profitot a szingapúriak nem utasítják vissza.
    Ha már mindenképpen az off menő, akkor a Thomson slim TV-je:[kép]

    APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

Új hozzászólás Aktív témák