Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vz12

    tag

    Sziasztok, Guruk!
    Szeretném megkérdezni hogy tud-e valaki gyors módszert az alábbi probléma megoldására: Adva van egy csomó (jelenleg kb. 20, de majd még bővül a lista) egyenként 300-400 MB-os AVI fájl, GSpot szerint XVID-ek, olyan sztereó hanggal ami csak az egyik hangszóróból szól. Szeretném ezeket monó hangra változtatni abból a célból hogy mindkét hangszóróból jöjjön hang. A lényeg hogy ezt lehetőleg a fájl újrakódolása nélkül tudjam megtenni, mert újrakódolásos módszert találtam, konkrétan a Super nevű progival játszadoztam, működik, de az nálam nagyon lassú, és tekintve a mennyiséget nem tartom járható útnak, pláne hogy ezalatt a gépemmel nem mernék semmi mást csinálni. Van ilyen lehetőség? Tehát ami a fájl fejlécében átbillent valamit a monó hangzás okán, azután pedig fájlmásolási sebességgel, de legalább néhány MB/sec sebességgel minőségveszteség nélkül (helyben) visszamenti a fájlt?
    Nem vagyok profi a videózás témában, de elvárható alapismereteim talán vannak.
    Köszi.

  • vz12

    tag

    válasz ph_robchee #170 üzenetére

    Köszi az ötletet. A héten nem lesz időm foglalkozni vele ezért még várom a további javaslatokat is, mert ez azért macerásnak tűnik. Túl sok emberi beavatkozást igényel és 2x kell menteni minden fájlt, de ha nem lesz jobb akkor megpróbálom. A VirtualDub-ról már hallottam de még nem használtam, lehet hogy eljött az idő megismerkedni vele. :)

  • vz12

    tag

    válasz ph_robchee #172 üzenetére

    Köszi Neked hogy segíteni próbálsz. Elvileg ez is egy reményteljes ötlet volt, de a gyakorlatban a GOM Player-ben amivel én lejátszani szoktam ez nem jött be. Tehát át bírtam állítani "2 Channel Speakers + Mono"-ra de utána is ugyanúgy szólt. :((( Lehet hogy lenne olyan lejátszó amelyikkel működne de nem keresgélek ilyet, a "rendes" megoldást preferálom még időráfordítás árán is mert hosszútávon azért ezt mégsem tartom jó ötletnek. A probléma forrása az hogy a fájlok "hibásak", hát szüntessük meg a problémát ott (ha tudjuk) és ne trükközzünk. ;) De azért köszi az ötletet.

  • vz12

    tag

    válasz vz12 #171 üzenetére

    Azt hiszem hogy belépek a VirtualDub fanok táborába. :D
    Vagyis leszedtem ennek a proginak az aktuális verzióját az internetről és némi kísérletezgetés után teljes siker. A hang WAV-ba ki, majd ezt a fájlt használva audio forrásként az egészet lementettem új AVI-ba. A videósávot "Direct stream copy"-val használva megmaradt az eredeti képminőség és a sebesség is elég gyors volt. Előtte a WAV-ba mentés is "speedy" volt, így a teljes idő is. Az audio paraméterekkel kicsit játszadoztam, végülis az általam elfogadhatónak tartott minőség fájlméret növekedéssel járt együtt (tömörítetlen mert a tömörítettek minősége rosszabb volt), de nem vészes, cserébe az eredetileg kicsit halk hangot is felhangosítottam normálra, elfogadható csere. :)

    Köszi a tippet ph_robchee. :R

    Szerk.: Ja, WAV editort sem kellett használni, mert már a WAV-ba mentéskor meg tudtam adni hogy monó legyen + milyen hangos + milyen minőség. Ezeket a paramétereket szerintem egy az egyben fogom tudni használni a teljes sorozatnál. :) Persze egy másik sorozat lehet hogy más paraméterek ...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák