Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sziku69

    senior tag

    Sziasztok!
    Van egy winfast dtv2000 h plus tv kártyám. Az a problémám, hogy videomagnóról akarnék digitalizálni, és sajnos nincs hang. az rca csatlakozókon keresztül pedig se kép se hang.
    Koax kábellel összekötve van kép az analóg tv-n de hang nincs. mindenhol máshol, rtl tv2 stb van hang de a videóról nem jön át. ???? miért???
    Kell valahova állítani: PAL, SECAM?
    Még annyi az előzőhöz, hogy ha koaxon játszom át a videojelet analóg tv-re akkor, ahogy írtam, van kép, de a hang "csak" zúgás, mint amikor nincs adás. CVBS nél semmi nincs. A sárga fehér piros rca-s átjátszóval van összekötve a video a kártyával. A video típusa THOMSON VPH6800G. Légyszi segítsetek!! Régi családi felvételeket kéne digitalizálnom!!
    A videó lejátszó fehér és piros rca hangkimenetét használom, és az ugyancsak rca-s videókimenetet. Ez a három csatlakozó van bedugva a videóba. A csatlakozó másik fele éppen ilyen. Azt pedig a tv kártya bemenetére dugom rá ( színt a színre ) Elvileg így kéne mennie. Van még a videón composit kimenetes scart csatlakozó is. Csak nincs ilyen átjátszó kábelem sajnos
    A videonormát ( pal secam ntsc stb ) már próbáltam állítani. semmi.

  • sziku69

    senior tag

    válasz joecontra #16 üzenetére

    Szia. Köszi, de már megoldódott a probléma. Én voltam a hülye. Rosszul volt bedugva az aljzatba a dugó :) Ugyanis mióta beletettem a kártyát a gépbe nem fordítottam át a gépet ahhoz hogy rálássak a hátuljára :) és így történt, hogy látatlanba dugtam be a csatlakozót a kártyába (úgy is belement simán :) ) Sehogy se működött. Aztán a végén elhatároztam, hogy megnézem mit is csinálok ott hátul :) ezért átfordítottam a gépet, bedugtam úgy ahogy kell, és azóta RENDESEN MŰXIK!! :)

Új hozzászólás Aktív témák