Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Bodor #2228 üzenetére

    Szia!
    Gondolom a mappában már decryptelve van a BD. Ilyenkor én a Handbraket szoktam használni.
    Handbrake letöltése
    Ami Blu-Rayeknél jól jöhet, hogy automatikusan le tudja vágni a fekete részeket az eredeti videóanyagból.
    Annyi hátránya rémlik, hogyha leállítod a videókonvertálást, akkor törli a már elkészült feltvételt, ezért kísérletezéshez jobb megadni neki, hogy pl. csak 1 percet csináljon meg a videóból.
    A bemeneti fájlnak általában a legnagyobb MTS kiterjesztésű fájlt kell kiválasztanod, ha több van belőle, akkor marad az összeillesztgetés, bár gondolom ezt sejtetted :) .

    Egyébként az ffmpeg-nél ha kódolás közben nyomsz egy Ctrl+C-t akkor az addig elkészült fájlt szabályosan lezárja, így kényelmesebb kísérletezni, csak mintha valami gondja lett volna a BD-s MTS-ek transzkódolásával. Viszont ha gondolod kipróbálhatod. Egyébként az ffmpeg is tud automatikus croppolást, csak természetesen több parancssori kódolással.

    Szerk.: Ha ISO-ban van a lemez, akkor én egy virtuális meghajtóba szoktam felcsatolni és akkor a videókonvertálók már látják a fájlszerekezetét. Bár gondolom te is így szoktad csinálni.

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Bodor #2234 üzenetére

    A hangbeállításoknál (Audio fül )próbáld ki a DTS-HD Passthru -t.

    A videobeállításoknál én nem találtam olyan beállítást, hogy adott fájlméretre próbálja meg elkészíteni a fájlt, de a film hosszából, a hangsáv bitrátájából ki lehet számítani, hogy átlagosan hány kilobitet foglalhat másodpercenként a film, ezt pedig már be lehet állítani a Video fülön.

    Példa (bár lehet elszúrom :D ):
    2 óra 15 perces filmet szeretnénk átkódolni, amihez 1500kbit/s DTS hangsávot rakunk.
    Film hossza: 2 óra 15 perc = 135 perc = 8100 másodperc.
    Audio anyag mérete (vagy pl. MediaInfo progival megnézed az eredeti MTS-ben, ami talán célszerűbb is): 8100 s * 1,5 megabit/s = 12150 megabit = 1518,75 MiB

    14 GiB a célméret, ez 14*1024=14336MiB, audio méretét levonva a videónak marad 14336-1518,75=12817,25MiB

    Átlagos bitráta:
    12 817,25 * 8 = 102 538 megabit ezt osszuk a film hosszával másodpercekben
    102 538 / 8100 ~ 12,65 megabit/s ~ 12 600 kilobit/s

    Remélem nem szúrtam el semmit a számításoknál. Egyébként a K-Lite Codec packhoz emlékeim szerint volt mellékelve egy program, ami segített a bitráta kiszámolásánál.
    Egyébként még annyit kell figyelembe venni, hogy az MKV fájlnak van egykis overheadje, de ez általában nem vészes.

    Szerk.: Ne haragudj a szájbarágós számításért, most valahogy van kedvem ilyesmikkel pepecselni :D .

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

Új hozzászólás Aktív témák