Új hozzászólás Aktív témák

  • Ambrosia

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy ATI RADEON 8500 SE kártyám, TV-out-tal. Vettem egy 10 méteres kábelt (nem olcsón), aminek az egyik végén a kábel kétfelé van osztva. Az egyik (rca) megy a hangkártyába a másik (4 tűs) a vid. kariba, a TV-be a másik vége Scart csatival.
    A probléma az, hogy a PC-ről NTSC jel megy a TV-be (új Panasonic), ezt kellene átállítanom a vid. kártya megjelenítő eszközökben, csakhogy...!!!, nekem hiányzik az a fül a panelen ahol ezt át lehet állítani. Egyébként a kártya felismeri a TV-T, mert aktív lesz a beállításoknál, igaz hogy annak is ATI Rad. a neve. Sok embert megkérdeztem már és úgy tűnik egyedül vagyok ezzel a fogyatékossággal. Vagy 5 féle Catalyst-ot ráengedtem, köztük a legújabbat is, de semmi változás. Egyszerűen NTSC és kész. Nem tudom elképzelni, hogy ne lehessen a PAL/NTSC-t állítani. Ebből kifolyólag a kép némi kívánnivalót hagy maga után. Amikor először összekötöttem a TV-vel a PC-t színes volt ugyan, de nagyon halványan. A sokadik próbálkozás után már színek sincsenek. A kép halvány, kicsit homályos, és gyenge minőség, de nézhető. Azt hallottam azért az avi.-knak nem kéne ennyire gyatrának lenniük.
    Mellékesen nem tudom mit takar, de a TV könyvében van egy megjegyzés: ''Ne csatlakoztasson a TV-hez TTL- szintű (5V) számítógép kimenetet''. Lehet hogy nem jelent semmit, nem tudom.
    Kérem, ha valaki tud segítsen!
    Köszönöm

Új hozzászólás Aktív témák