Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sasa311

    veterán

    válasz Dalai Láma #314 üzenetére

    Persze, hogy teljesen más ma, hiszen jelentősen redukálódott mind a gazdasági, mind a politikai hatalmuk mióta az emberek logikusan próbálnak gonolkodni (tisztelet a kivételnek).

    cousin:

    ''Ezzel csak azt akartam megmutatni, hogy az ateista is hihet valamiben. De az nem valamely isten(ek), vagy Isten.''

    Mondjuk a józan észben és a materialista világszemléletben, amiben nincs helye csodáknak, varázslatoknak és isteneknek? :U

    szerk: micsoda flametopic :U

    [Szerkesztve]

    Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

  • sasa311

    veterán

    válasz cousin333 #329 üzenetére

    Igen, úgy gondolom, hogy az emberiség fejlődött. Az, hogy egy önző egoista a saját környezetét pusztító faj, az egy dolog. Nincs sok köze se istenhez, se semmi máshoz. A középkorban pont ugyan így pusztítottunk mindent, csak annyi volt a különbség, hogy fejszével nehezebb erdőt irtani, mint láncfűrésszel és munkagéppel.

    Már-már azt hittem valamire ki akarsz lyukadni majd azzal, hogy tudomány így, tudomány úgy. De mikor a végére értem nagyon sántított a dolog. Azzal próbálod megbuktatni a tudományos fejlődést, hogy még nem tudunk mindenről mindent? És mivel még nem tudjuk, hogy az első protonokból, neutronokból és elektronokból hogy lett egy atom, ezért az csak és kizárólag egy isteni csoda lehetett?
    Régen szentül hitte mindenki, hogy a föld lapos.. Mostmár tudjuk, hogy tojás alakú. Minden csak idő kérdése.

    Furcsa, hogy felhoztad a 10 parancsolatotból a 7.-ek. Ezt sem értettem sose, hogy a korai egyházvezetők miért tartották olyan fontosnak, egyáltalán minek tettek bele egy ilyen ''prűd'' dolgot a legfőbb törvényükbe. Lévén Konstantinusz maga is római volt, ahol aztán megvolt minden, ami az orgiákhoz kellet..
    Félreértés ne essék, én nem ezért nem vagyok vallásos. :)

    Amit a végefelé felhozol, hogy sokan miért Fen-Shuiznak meg miért járnak lélekvándoró szektákba nem tudom. Nekem ilyen még meg se fordult a fejembe.

    Ja és amiben összefoglaltad az írásod:
    Amit látok és meg tudok magyarázni, az létezik.

    Azért ez nem egészen így van.
    Én inkább úgy mondanám, hogy amit látok(vagy bármilyen módon érzékelek) azt megpróbálom megmagyarázni logikusan, a természet törvényei alapján. Ha sikerül nagy az öröm ha nem, akkor csak idő kérdése, hogy másnak sikerüljön.
    ;)

    Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

Új hozzászólás Aktív témák