Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz Noddy #3616 üzenetére

    Ha alapítok egy vallást és annak szent könyvében leírom, hogy a pápa kizárólag azért nem "tér meg" mert félti a pozícióját, továbbá szerzek pár embert, aki meg van keresztelve és ráveszem őket, hogy lépjenek a be, akkor a te logikád szerint a keresztények elfogadják a vallásom.

    A zsidó hitnek nincs véleménye. A zsidó hit vezetőinek, illetve a híveknek van. Utóbbiak meg általában követik a vezetőket.

    [ Szerkesztve ]

  • SystemRoot

    őstag

    válasz Noddy #3616 üzenetére

    "Szerintem te itt kevered a zsidó hit és a zsidó vezetők (rabbik) véleményét. "

    Tessék?
    A zsidó hit legkomolyabb szakértői a rabbik, amit a főrabbi mond a saját vallásáról az pedig valószínűsíthetően úgy van hiszen ő a legnagyobb tekintély azon a területen. Továbbra is próbálkoztok olyasmivel vitatkozni ami nevetséges.
    "Ha Jézus teljesen mást mondott volna mint, ami ellentétes a zsidó hittel akkor valószínűleg senki (mármint egyetlen zsidó) sem hallgatott volna rá és senki sem tért volna meg."

    Ezzel majdnem azt mondod hogy vagy csak mindenki megtér, vagy senkisem. Teljesen reális emberekre és a történelemre illő logikus következtetés. :U

    Nem akarom ismételgetni magamat, bemutattam hogy a zsidó kultúra nem fogadja el Jézust. Ezen mi a fészkes fenét nem értetek és mit próbáltok mondani? Én ebből vontam le egy pofon egyszerű feltételezést hogy mivel a zsidók etalonnak tekintik az Ószövetséget, ha annyira szédítően egyértelmű lenne belőle hogy ICXC a megváltójuk akkor elfogadnák. És ugyanazt az Ószövetséget olvassák mindnyájan, ma is.
    De egyébként én ennek megvitatásából most kiszállok, nem csak azért mert Ti nyilvánvalóan elfogultak vagytok, hanem mert ez egy értelmetlen vita az én szempontomból. Ugyanis én nem fogadom el Jézust Megváltónak, de még csak prófétának se.:) Sőt azt sem látom bizonyítottnak hogy létezett.

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Új hozzászólás Aktív témák