Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anytime

    őstag

    Sziasztok!

    Mire gyanakodhatok es mit erdemes eloszor megneznem, ha a kovetkezo jelenseggel talalkoztam?

    Beuzemeltem a masodik monitort, egesz nap hasznaltam, tokeletesen mukodott, majd este leallitottam a gepet. Egy kis ido mulva, szeretnem a gepet ujra bekapcsolni, de semmi ....., szo szerint.

    Hallom, ahogy kattan a masina, indulnanak a ventik, de egy pillanat es le is all minden. Ezt tobbszor eljatszottam a fokapcsoloval, mig egyszer csak elindult. Igen, de ebben sem volt koszonet, mivel a moncsik meg azonnal kileptek power safe mode -ba.

    Ezutan csak ugy tudtam kikapcsolni, hogy power gomb hosszan megnyomva es azota a fokapcsoloval nem is tudtam elindulni.

    Feltetelezem, valami hardware-es gond lehet, mert nemhogy a BIOS-ig, vagy epp a win7-ig, de meg csak a bekapcsolason sem jutok tul!

    Tap problema lehet? Netan alaplap?

    Nem tavgyogyitast kerek, termeszetesen, hanem otletet, ha erre lehet mit mondani. Termeszetesen szetszedem a gepet es belenezek. Igazan azt szeretnem tudni, hogy talalkoztatok-e mar hasonloval es elso korben mire gyanakodtok?

    Koszonom, udv:
    A

  • anytime

    őstag

    válasz Algol #16036 üzenetére

    Szia!

    Mukodik a gep , mikozben a kovetkezoket tapasztaltam.

    Aramtalanitottam, majd kivettem a dVGA-t es elobb az egyik, majd a masik monitort is rakototttem az alaplapra. Kozben a BIOS-ban kertem egy Load Defaul-t beallitast, mivel itt anno elallitottam a CPU Core Voltage ertekeket.

    Ezutan az alaplaprol tokeletsen ment a ket monitor, igaz a DP portot hanyagoltam.

    Visszatettem a VGA-t, rakotottem a ket monitort, de ujra hasznaltam a DP-t. Megint elszallt. Itt kezdett gyanussa valni a dolog es csak a DVI-I es DVI-D portokat hasznaltam es igy minden rendben.

    Az erdekesseg annyi, hogy a Load Default BIOS utan, a datum elszallt es a halokartyam is, amit ujra kellett driver-ezni, de most mar minden OK!

    Ja, meg egy talany, miutan frissiteseket kerestem a Windows-hoz (merthogy eredeti!), rogton talalt is a DP porthoz egy illesztest!!! Lehet, hogy ennek hianya hulyitette meg a rendszert???

    Miutan futott a ket monitor, feltoltam a HDMI-re a TV-t es a harom kijelzovel is OK.
    ugy tunik, hogy hardware-s problema nincs, legalabbis most ugy tunik. Letezhet, hogy egy ilyen kalamajkat okozhatott a masodik display?

    Udv:
    A

Új hozzászólás Aktív témák