Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz kisskd #781 üzenetére

    Én azért nem teljesen értek egyet. Ha valakinek most azonnal kell a 10 Gbps belső háló, akkor inkább az optikát javaslom OM3-al vagy nagy távolságra OM4-el. Ha csak az a szempont, hogy pl 10 év múlva 2-5-10 Gbps internet lesz majd egyszer valamikor, és nem akarom megbontani a kábelt, hanem eleve olyat akarok betenni, ami később is jó lesz, akkor meg a cat6a-t javaslom. Sokan mondják, hogy később lesz több 10 Gbps RJ45-höz való eszköz, és talán olcsóbbak is lesznek a mostaniaknál. Én azért erről nem teljesen vagyok meggyőződve, de van rá esély, illetve az internet szolgáltatók is valamiért inkább az RJ45 mellett tették le a voksukat eddig, és az SFP+ inkább szerver parkokra jellemző technológia. Ha elég az 1 Gbps, akkor meg a cat5e is jó. A kettő között van valahol a cat6 kábel, de szerintem nincs értelme foglalkozni vele, mert nincs akkora felára a cat6a-nak.

    Én most nem tudok dönteni, hogy hagyjam a már beszerelt cat6a RJ45 kábelezést a 10 Gbps belső hálómra, vagy álljak át SFP+-ra, és optikára. Igazából árban ugyanott lennék nagyjából mindkettővel, és jelenleg csak két gépet kell direktbe összekötnöm, arra meg mindkettő jó. Később viszont ha lesz harmadik, negyedik gép is, akkor 10 Gbps RJ45-höz iszonyat drágák a switch-ek. Olyan 150-200k körül kezdődnek, és használtan is kevés van belőlük, szemben az SFP+-al, amiből újan is lehet kapni kis 4 portos switch-et 50k körül. Az olcsóbb bővíthetőség miatt inkább az optika felé húzok, de rohadtul utálnék behúzni optikai kábelt a cat6a helyére, amivel annyit kínlódtam... :F

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák