Új hozzászólás Aktív témák

  • Bucsek

    tag

    Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Panel lakásban újra kábeleztünk mindent, húztunk be cat5e-t is pár helyre (tv, szgép, egyéb csatlakozási pont max 4db). Vettem egy TP link archer c1200-as routert (elvileg jó :D). mivel még felújításban vagyunk, ezért csak 2 végpont van (nagyszoba).

    A kábelvég egy legrand valena allure utp szerelvénybe megy bele (a hozzá adott papír alapján kötöttem be). Nos az a helyzet, hogy a sz. gép át lett költöztetve A pontból a B-be. Eddig A pontból élt az aljzatból a net ott mutatta az 1gbps-et, viszont a B-be már csak 100mbps SŐT, most ki be huzogattam mindent, meg ideges lettem, lement 10mbps-re a kapcsolat. Most megint 100, békénhagyom... egyelőre.

    Minde a 2 szerelvényt ugyanúgy kötöttem be, a kábel nem sérült. A tudja most is az 1gbps-t B nem.

    Laptopra rákötöttem a routerből 1 külön kábellel a netet, az is csak 100-at mutatott, lehet a laptop nem tud 1gbps-t? Azt most hirtelen nem tudom. De először azt hittem a router rossz. De mivel a régi végponton mutatta az 1gbps-t ezért a kábelre gyanakszom a B pontban... de ha ugyanúgy van bekötve, akkor mi lehet a baj?

    Egyáltalán hogy kellene rendesen bekötni? más bekötés kell a routerbe menőnek? Más a aljzatba menőnek?

    Válaszotokat előre is köszönöm, szép napot :)

    Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

Új hozzászólás Aktív témák