Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    válasz Lauro #546 üzenetére

    Ezt ugye nem gondolod komolyan?: A tobbseg keresete a rezsire sem eleg.
    Mert ez nem igaz.

    Ha az egy fore jutotok tobb mint 40-60 ezer ft, akkor ez nem szabadna , hogy gondot okozzon. Merthogy egy atlag haztartas havi rezsije kb 30E-50 E ft korul alakul

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • concret_hp

    addikt

    válasz Lauro #546 üzenetére

    ''Lehet durva a fél ország kifejezés,de ha nem lenne vizum és a sok feltétel akkor a jó magyar polgárok fele tuti dobbantana(köztük én is).''

    egész Európába bárhova mehetsz, nem kell vízum sehova. mégsem indult el a tömeges kivándorlás :U
    főleg hogy a ''jó magyar polgárok'' kb. 70-80%a a magyaron, mint világnyelven kívül nem sok nyelven beszél. :U

    ''Nem tudom felfogni,hogy egy civilizált társadalomban az élelmiszereket az átlag ár és nem minőség szerint szelektálja.Az értékrend a külsőségen és az anyagi javakon kívűl nem szól másról(bár ez lehet globális probléma).''
    ezzel a résszel viszont 1et értek bár ez 1 másik topic témája lenne.

    a júeszéj meg azért is szívózik annyit a vízumon, mert így is komoly gazdasági gondokkal fog küzdeni pár év múlva. (bár igaz, hogy jobb az életszínvonal, meg nagyon sok minden mint nálunk) pl. a külkereskedelmi mérlegük olyan szinten negatív, hogy az vmi hihetetlen. nemrégiben olvastam, valahol (hvg.hu talán?) hogy majdnem 2*annyi az importjuk, mint az exportjuk :U és az kb. azt jelenti, hogy folyik ki a pénz az országból. és többek közt emiatt gyenge a dollár.
    pl. ha odamész dolgozni, azzal 1 amcsi munkanélküli lesz, azaz 1el több munkanélkülit kell eltartani. szóval a munkaerőpiacot próbálják óvni valamennyire.
    ja és ugye abban a demagógiában élnek, hogy ha vki oda akar utazni mondjuk turistáskodni vagy ilyesmi az egyből illegális munkavállaló lesz :DDD

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    vagy fullba vagy sehogy :D

Új hozzászólás Aktív témák