Új hozzászólás Aktív témák

  • joe69

    senior tag

    nos, megvolt az interju...
    Az esoben szerencsere nem kellett varni, amint bejelentkeztem a portasnal egybol tovabbkuldott. A bejaratnal taskat atvilagitottak, femdetektoron at kellett setalni, illetve a mobilt kikapcsolva le kellett adni. Eloszor oda kell adni egy nonek a papirokat aki rendszerezi, felviszi a gepbe az adatokat stb.. Aztan egy masik fulkenel digitalis olvasoval levettek az ujjlenyomatot a mutatoujjaimrol. A kis teremben lehettunk vagy 15-20-an, de a tobbiek valoszinuleg nem turistavizumert jottek, mivel alighogy leultem, es felkeszultem a hosszas varakozasra, mar szolitottak is. 2 percnel tovabb nem tartott az interju, amihez kertem tolmacsot, biztos ami biztos. Mar az elejen figyelmeztettek, hogy a konzul szemelyes kerdeseket tesz fel, ami mint utobb kiderult a szuleim es a meghivo foglalkozasara, illetve a meghivoval valo kapcsolatunkra,+ tanulmanyaim varhato vegere es jellegere kerdezett ra. A konzul ugy lapozgatta a papirokat, hogy meg en sem tudtam kovetni:D A vegen a tolmacs kinyogte hogy a konzul bacsi fel eves vizumot ad nekem:)) Tobbre igazan nem is szamitottam/szamithattam, igy elegedett lehetnek, de amennyi ugyintezessel ez jar, ugy erzem megerdemeltem.
    Azert remelem legkozelebb nem fel evre kapom meg a dolgot mert nincs kedvem a papirok ujboli osszeszedesehez/kitoltesehez.
    Mostmar teljes mertekig at tudom erezni azoknak a duhet es elkeseredettseget, akik mindenfele hatso szandek nelkul utaznanak ki, de nem kapnak vizumot. Sajnos az alatt a rovid ido alatt is amig ott tartozkodtam ket embernek is hallottam az elkeseredett/duhtol teli hangjat:( Remelem a magyar politika minel elobb eleri hogy valtozas alljon be az ugyben...
    Minden probalkozonak sok szerencset kivanok!!

Új hozzászólás Aktív témák