Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #19482368

    törölt tag

    válasz ztsoft #61992 üzenetére

    Nem fog történni semmi. Másfelől, más szolgáltatói eszközöknél is ez van. Sőt tovább megyek az összes soho hálózati eszközön komoly biztonsági problémák vannak. Sajna az internet tele van olyan dokumentációkkal, hogyan és miként okozz kellemetlenséget a másiknak. Ugyanakkor a Magyar jog rendszer nincs ilyen incidensek kezelésére. Innentől kezdve, mivel nincs félsz, bárkinek szabad a pálya. Azon kívül, hogy hangot adsz a problémának, és minél szélesebb körben terjeszteni, felhívni az előfizetők figyelmét. Majd egy tüntetést szervezni és követelni a biztonságos internet használatának a feltételeit. Akkor talán valami történni fog, addig nem hinném.

    [ Szerkesztve ]

  • ztsoft

    őstag

    válasz ztsoft #61992 üzenetére

    Most hívtak a UPC-től. Tudnak a problémáról!
    Annyit mondott még, hogy körülbelül egy évvel ezelőtt minden ügyfélnek küldtek figyelmeztetést, hogy a Wifi beállításait változtassák meg.
    Közöltem, hogy én nem kaptam ilyet (sejtem, hogy itt a fórumon nem vagyok vele egyedül). Nagyon sajnálja, majd továbbítja a főnökei felé, hogy nem mindenki kapott figyelmeztetést.

    Látja, hogy én már megváltoztattam a Wifi beállításait, mondtam, hogy nálam ez a kezdés, semmit nem hagyok alap beállításokon.

    Ennyi, ezzel zárta a hibajegyet.

    Nem ismerem a "konfig fájl" (amit a HGW letölt) tartalmát, de ha az alap beállításokat tartalmazza, akkor simán lehet módosítani központilag, majd az új adatokat kiküldeni az ügyfeleknek.
    Tudom, sokba kerül, de ha az egyik ügyfél tudta nélkül belekeveredik egy támadásos ügybe, és kiderül, hogy nem tehetett róla, akkor az mennyibe fog kerülni.

    Ezek után javasolnám a topikgazdá(k)nak, hogy tegyenek említés az összefoglalóban az érintett két HGW-ről, amíg nem orvosolják a problémát.

    Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

Új hozzászólás Aktív témák