Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gregory91

    senior tag

    válasz cof #100247 üzenetére

    "bár abban sem annyira mert sokkal kevesebb ügyfél fér el koaxon egy azon területen mint optikán"
    Mi az hogy kevesebb? Koaxon jelerősítő van, optikán jelismétlő van,nem attól függ hogy mennyit bír a hálózat hanem hogy mennyit bír a fejállomás kialakítása,hiába van optika ha mégis nincs net egyes helyeken....
    "Optikán elfér, az analóg TV, nagy sebességű internet le és fel irányban is, és sok-sok digitális TV csatorna is."
    Ha ennyire biztos vagy az optikában hogy minden elfér akkor a műholdas jelek mégis miért koaxon jönnek a mai napig is?
    Az optika addig jó amíg a előfizető oldalról működik az elosztóberendezés ha az meghibásodik az egésznek annyi,a koax annyiből előnyös hogy ha az internet meghal a tv szolgáltatás ugyanúgy működik mert az a központ szolgáltatja és nem egy egység.
    Az analóg tv lassan elavult technológia lesz szimpla analóg tv-ket manapság nem is gyártanak.Az analóg adások folyamatosan fogyatkoznak,nem érik tovább üzemeltetni ezért lassacskán lekapcsolják őket ezáltal felszabadul a hely a többi csatorna számára.
    Megnyugodhatsz a koax még egy ideig még tudja tartani a lépést.

    Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

  • Livius

    őstag

    válasz cof #100247 üzenetére

    Szerintem is a koax átviteli spektruma bőven ad elegendő kapacitást, ahhoz hogy a hétköznapi felhasználásra elegendő TV csatornát és internet sebességet adjon még úgy kb 10 évig biztosan. Az optikához képest a fő lemaradása inkább a karbantarthatóságban van, és hibaelhárításban, koaxon szerintem ha valami gond van akkor 10x-esen fontos egy jó pár szakember bevetése az elhárításhoz. Az utóbbi időben a Voda vergődésén pont ez látszik, hogy nincsenek a helyzet magaslatán a hibaelhárításokban és karbantartásokban, mert itt jobban kellene érteni a szakmához is egy koax hálózatnál. Véleményem szerint komplexebb a rendszer, sokkal több meghibásodási lehetőség van, sőt ezekből olyan is lehet ami teljesen rejtélyes módon jön csak elő.

    A Voda féle jelenlegi koax hálózat legfőbb nagy hibája, hogy az átviteli spektrum teljesen idióta módon van elosztva. Tehát már rég meg kellett volna szüntetniük az analóg adásokat, hogy felszabaduljon egy csomó freki csatorna másra, valamint már rég optimalizálni kellett volna a Digitális csatornáikat is, hogy ne MPEG2 sok sávszélt igénylő szar minőséget adó kódolással menjenek az SD adások. Mondhatni amiből SD csatorna van, azt már rég H264-re kellett volna átállítani, amiből pedig van HD és SD csatorna is, ott már rég meg kellett volna szünteti az SD változatot, és a felhasználóknak ehhez az átalakításhoz használható boxokat kellett volna már rég kiküldeni, már akinek kell, mert nincs HD képes TV-je CI+ kártyával. Ezzel is egy csomó freki hely szabadulna fel, a jobb vagy nagyobb sávszélességű internetes csatornáknak, és az ED3.1-hez szükséges extra csatornáknak is könnyebben lehetne helyet találni a spektrumban. Arról már nem is beszélek, hogy ha még egy 2-es szorzót akarnának spórolni a Digitális csatornák sávszélesség igényén, akkor igazán elkezdhetnék tesztelni a H265-ös kódolást a DVB-C-én. Ez elvileg 3-adára tudja levinni a sávszélesség igényét egy mostani H264-es streamnek.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

Új hozzászólás Aktív témák