Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kezo0

    addikt

    válasz cocka #100023 üzenetére

    „Az okostévé mire vesz fel? Van akkora belső tárhelye, hogy nyakra-főre lehessen bármit felvenni? vagy illeszthető bele HDD, esetleg SSD? Mert a pendrive meg a memóriakártya még mindig nem a megbízható kategória ilyen célra. Az árukról és a tárhelyük méretéről nem is beszélve. Rendszeresen nagy mennyiség rögzítésére még mindig a HDD való.”
    A műsorrögzítésre alkalmas okostévékhez rendszerint lehet külső HDD-t csatlakoztatni, sőt, inkább azt ajánlott rájuk dugni, mint egy kis kapacitású pendrive-ot. Nálam pl. egy 2 TB-os merevlemez van erre a célra befogva, és a tévé képes erre egyidejűleg két különböző csatorna műsorát rögzíteni, miközben egy harmadik, korábban rögzített felvételt nézek. A tévének van médiaszerver funkciója is, amellyel a belső hálózaton keresztül akár mobileszközön is lejátszható egy felvétel, ami a tévéhez csatlakoztatott HDD-n tárolódik. (Mondjuk én ezt nem igazán szoktam használni, mert minek nézzek valamit egy kis képernyőn, amikor magán a tévén is nézhetem. Ugyanezen okból arra sincs igényem, hogy PC-n játsszak le egy felvételt, a nem pont erre optimalizált monitoron.) Amúgy meg a tévéből rögzített műsorok 99,9%-át szerintem teljesen indokolatlan az örökkévalóságnak archiválni, ezért nem csak a PC-n történő lejátszást, de a PC-n történő mentést sem tartom prioritásnak. Persze ahány ház, annyi szokás.

    [ Szerkesztve ]

    Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

  • flexxx

    tag

    válasz cocka #100023 üzenetére

    Nyilvános fórumon törekedjünk inkább a legális megoldások terjesztésére. Az enigma2-es box-ok lopott CI+ tanúsítvánnyal dolgoznak, ergo nem teljesen legálisak.

    De ha engem kérdezel, személy szerint én is a saját eszköz mellett állok.

Új hozzászólás Aktív témák