Keresés

Aktív témák

  • seredy

    tag

    Nekivágtam en is, a vizsgán 63% lett, szóval bukó, úgy alakult az élet, hogy kevéske egybefüggő szabadidőm volt, úgyhogy a videókat se tudtam úgy pörgetni... a pótvizsgára keszulok, mostmar nyomom a videókat, baromi érdekes, most kezdődik a JavaScript, nagyon izgalmas az egész! Sok közöm nincs az informatikahoz, de nagyon le tud kötni az utóbbi napokban.

    a kormány részéről viszont baromi nagy blöff volt ez az egész tanfolyam. A Fb-csoportot nézegetve meg az átlag magyar ember informatikai ismereteit elkepzelve ezzel a nagy többség nem nagyon tudott újratervezni semmit se. Többet értek volna valami más jellegű online kurzussal az emberek, mittudomen, könyvelői alapok, pályázatírási alapok, akármi, ami talán könnyebben csuszik és akkor is lehet kezdeni vele valamit, ha az embernek nem fekszik az informatika. Szerintem középszintű angol azért beugró lenne ebbe a világba, gondolom, előbb-utóbb nagy hátrányba kerül az, aki ezzel el van maradva. A nyelvtudás itthon a béka segge alatt, tudjuk. A vizsga meg sztem baromi komolytalan volt azzal, hogy naponta módosult a vizsgaidopont, lerohadt a szerver, ha és végig lehetett guglizni meg konzolozni az egészet.... persze, a programozó is a stackoverflow-n jar-kel, de azért az ciki, ha annyi energiát se képes beletenni az ember, hogy egy több itteni felhasználó által alapozónak mondott kurzushoz keresőt kell használnia, de nyilván az magánvélemény.

  • seredy

    tag

    Középszintű angolt írtam és nem középfokút, neked alapfokú nyelvvizsgád van, de gondolom, azért nálad az utóbbi években elő-előkerült az angol,
    úgyhogy valamennyire aktív nyelvtudással vágtál neki a tanfolyamnak.. különben nem lenne “általános” angol tudásod.. na a többségről a Fb-posztok alapján meg a saját ismerettségi körből ítélve én ennek a meglétét nehezen tudom elképzelni.

    A guglizásról meg az a véleményem, hogy ha annyira elfogadható formája lenne a tanulásnak, akkor az egyetemeken is simán engednék egy-egy vizsga során. És sztem az, h valaki “éles munka” során használja és egy alapozó kurzus vizsgáján, hát, nem ugyanaz.

    [ Szerkesztve ]

  • seredy

    tag

    válasz Derrewyn #58 üzenetére

    Egyrészt ingyen kurzuson az ember ugye ne kérjen számon semmit, legalábbis a Facebook-csoportban mondjak ezt páran, másrészt szerintem meg, ha a laikus ezen végig is verekedte magát, most ott tart, hogy tavasszal elvesztette a munkáját, és azóta is csak reménykedik a szerencsétlenje. Baromi szánalmas és dühítő, hogy a kormány sokadjára is szarba se veszi az embert, jó magasról tesz arra, hogy mi lesz velük. Átvett egy meglévő 2019-es tananyagot, kiegészítette egy Gundel-rizsaval, gyakorlatilag minden, amit hozza kellett volna tenni, teljes kudarc lett. Egy percig se volt megtervezve, atgondolva itt semmi sem.

  • seredy

    tag

    válasz Dark Archon #62 üzenetére

    Persze, igazatok van, én sem mentegetni akartam volna a dolgot, nyilván megkereste rajta mindenki a magáét, épp csak a célközönség lett pofára ejtve. A training360 ugyanarra a tananyagra megkapta sokadjára is a lóvét, az “ügyfélszolgálat” is megkapja a magáét, hiába mondja 3 hónapja ugyanazt.

    Sajtóhoz lehetne menni, nem tudom, változtatna-e valamin, de más nem jut eszembe. Meg nyilván parlament elé menni, majd tüntetni, de azt amúgy is évek óta kellene, messzire is visz ez, nem akarok offolni.

Aktív témák