Keresés

Aktív témák

  • Ndruu

    MODERÁTOR

    válasz prmcsk #1993 üzenetére

    Jobb oldali Bejelentkezve dobozban találod az UPolás linket. Kattints rá, válaszd az Ingyenes UP fület, a lenyíló menüből válaszd ki a hirdetésedet és nyomj az UPolom! gombra.

    Ha a Hirdetéseim adminisztrációja linkre nyomsz, akkor ott az Aktív hirdetések fülön megtalálod a hirdetéseidet, az Opciókra kattintva is megjelenik az Up lehetőség.

    [ Szerkesztve ]

    Harrrr!!!!

  • Sasos

    senior tag

    válasz prmcsk #3026 üzenetére

    Ez akkor lenne járható út, ha a rangok nem a hozzászólások szerint lennének súlyozva. 1605-napos regisztrációval, jó pár eladással és vétellel a hátam mögött (a régi és az új rendszerben egyaránt) biza újonc vagyok. Soha nem volt velem senkinek gondja üzlet kapcsán, és biza ha olyan hirdetésbe futok ahol segítséget kérnek, akkor próbálok is segíteni. Egészen egyszerűen nem beszélgetni járok ide. Így nagy valószínűséggel 2056-ban is még újonc leszek. Akkor én ne pontozzak? Tovább megyek: Ha én nem pontozhatok, és több vevője akad valakinek, akkor kinek fogja eladni? Annak akitől várhat cserébe pontot, vagy annak akitől nem? Ezzel a megoldással a nem beszélgetni járókat, és az új, de becsületes felhasználókat egyaránt büntetnénk.
    Akkor működhetne, ha a HA rangjai külön lennének választva a lapcsalád többi rangjától, és teljesen más szempont alapján osztaná őket a rendszer. Attól, hogy a mobil arénában 350 szer hozzászólok, nem leszek megbízhatóbb eladó, mint ahogy attól sem leszek link tag, hogy nem szoktam hozzászólogatni. (szerintem)

  • 1 among many

    tag

    válasz prmcsk #3032 üzenetére

    Úgy is el lehet jutni, de mivel messze nem csak úgy, ezért akinek nincs ideje napokon, heteken át keresni és olvasgatni valakinek a hozzászólásait, az bizony (gyakorlatilag az egymást régről ismerőket leszámítva senki) nem tudja megkülönböztetni a "rangb@szókat" azoktól, akik értékes hsz.-ekből alkottak sok idő alatt sokat.

    Senki nem azt mondta, hogy minden magas "rangú" fórumozó egy kamu mihaszna csaló. Csak azt, hogy az ellenkezőjére sem ad ez semmi biztosítékot. Ahogy fordítva sem, egy újonc "rangú" is lehet éppúgy kiváló és korrekt fél, mint az ellenkezője. Így, mint irreleváns adat, semmit nem szabad erre alapozni.

  • HuMarc

    addikt

    válasz prmcsk #3026 üzenetére

    Nem tudom, tudod-e, hogy eBay-en vannak csalók, akik összeszednek 1000 pozitív értékelést 1$-os termékekkel, majd meghirdetnek pl. egy jachtot, a gyanútlan vevő meg látva, hogy ez a vevő tele van pozitív értékelésekkel, kifizeti a pénzt, de terméket nem kap.

    Nem tudom, hogy miért jobb, hogy 5×1, vagy 5×0,2 módon adódnak össze a részpontok, az meg, hogy nem olvastál utána az értékelés mikéntjének, ne a Hardverapró hibája legyen már!

    A fenti OFF-os bekezdés mutatja, hogy "és a "csaló" szándékúnak is többet kellene dolgoznia, a kamu bizalomért." -nak sok értelme nem lenne, mert ugyanúgy megoldható. Csalók mindig lesznek.

    Nézz utána, hány olyan újonc, lelkes újonc, kvázi-tag van, akiknek több tíz, vagy több száz sikeres üzlete van, csak ugye egy piaci hsz a rangrendszerben 0,1 értékű, tehát a lelkes újonc ranghoz eleve kell 500 piaci hsz (és a piaci hozzászólások általában kimerülnek abban, hogy egy-egy felmerülő kérdésre válaszolsz, vagy pedig pü-repü). És fordítva, párszáz szakmai hozzászólással (amit nem nehéz összehozni, ha valaki minden hírhez odakommentel valamit, amin legalább úgy tűnik, mintha nem hsz-gyűjtés lenne a célja), meg egy kis kivárással simán lehet valaki senior tag, és mégis lehet csaló. Szvsz inkább a Hardveraprónak külön rangrendszerre lenne szüksége, nem korlátozásokra.

    prmcsk (#3032): Azért egy év alatt Addiktnak lenni nem olyan nagy bravúr, és attól, hogy valaki aktív a fórumon, még nem fogja arra ... magát, hogy mekkora ász is ő :U Meg a hsz-gyűjtőket azért elég jól ki szokták szűrni a modik :K

    [ Szerkesztve ]

  • Sasos

    senior tag

    válasz prmcsk #3032 üzenetére

    Minden tag "érintve van" rang szerint, hiszen mindenkinek van rangja. Te azért, mert te magasabban vagy, én azért mert nem. :K Ennyi erővel a te véleményed sem relevánsabb mint az enyém. :B
    Nem tudom, hogy mennyi hozzászólásért adja a rendszer a következő rangot, illetve súlyozva van-e a hozzászólás helye a rangosztásokban (soha nem is érdekelt, pont nem számít mi van a nickem alá/mellé írva) de...
    Ha abból indulsz ki, hogy csalási szándékkal jön valaki, szerintem 3-4 hét alatt, fórum teleszemeteléssel (alias rangb@szó) ugyanúgy megtévesztő rangot érhet el, ahogy valótlan pirosakat is gyűjthet. Ezzel a módszerrel az "üzletszerűen elkövetett" kategóriába eső tahókat nehéz lesz kiszelektálni.
    Elsősorban az üzemeltető szándéka lenne itt a mérvadó. Amennyiben a HA-val nyitni akarnak a "külső" tagok felé (értsd : Nem a lapcsalád törzslátogatóinak apróhirdetési helye lesz a HA, ahogy "eredetileg indult"), akkor teljesen értelmetlennek tartom, a lapcsalád közösségi életében való részvételért járó rangokhoz kötött bármilyen szabályozást. Ha viszont az a csapásirány hogy a HA a lapcsalád tagjaié, akkor teljesen érthetően szankcionálható a rang. Ebben az esetben viszont ne adhasson fel hirdetést olyan tag, akinek a regisztrációja frissebb egy megadott időnél, vagy nem ér el egy bizonyos szintet a rangja.
    Ez utóbbi esetben viszont én kénytelen leszek más helyet keresni az alkatrészek adás-vételéhez, mert nem fogok rangért "beszélni".

    Nem utolsó sorban: Nem tudom, hogy van-e rá mód, de talán érdemes lenne egy olyan statisztikát csinálni, hogy a lepontozott adásvételekben érintett tagok milyen százalékban oszlottak el rang szerint. Nekem az új rendszerben 8 szöveges értékelőből (csak őket tudom visszanézni) 1 szenior-tag, 1 őstag, és 1 tag akadt. Vagyis 5-3 arányban újoncokba futottam bele. Nem akarok politikai áthallást, de az már majdnem 2/3. Őket javaslod korlátozni így-vagy úgy, 1-1 sonkajelölt (fel a padlásra, fellógatni, hagyni száradni) csaló miatt.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák