Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #19482368

    törölt tag

    válasz Cyberslider #323 üzenetére

    Ja ja, jelenleg is több subnet van létrehozva, külön kategorizálva. AC AP egyelőre nem kell, először vezetéken akarom megoldani a problémát. Nagyon úgy tűnik valaki időnként hoppol. Bár egyelőre ez se egyértelmű számomra, Csak azt látom időnként megjelenik egy új eszköz a hálózaton, ami nincs ellátva védelemmel. show arp szerint nincs gond, dns átirányítás nincs ez az ellentmondás. Viszont többször vettem észre, hogy a geatway nagyobb a forgalma, mint a switch-en átmenő forgalom. Összehasonlítva a szolgáltató által mért adatforgalommal szintén időnként ellentmondásos. Hol megegyezik a kliensek forgalmi adatával, hol nem. Szóval valami nem kafa. Ezért gondolok arra hogy valaki időnként be hoppol. Ezért gondoltam valós Layer 2 védelemmel ellátott + hálózati eszköz be telepítésével. De nagyon úgy néz ki ezt 100.000Ft alatt nem úszom meg, vagy valamit nem állítok be jól. Edge Lite jött még szóba, de ha nem rendelkezik valós Layer 2 védelemmel, akkor max a site-site vpn tudom ki használni, ami elméletileg az adatlopást nehezíti meg. Kicsit tanácstalan vagyok.

  • Peetta14

    tag

    válasz Cyberslider #323 üzenetére

    Csak, hogy jól értem-e.
    3 portja van az Edgerouter Lite-nak, 1 menne egy nem-POE-s switchbe, amiről üzemelne 2 AP-AC külön táppal, a lan kiállások a házban (kb 16-20db) és a NAS (Synology) is. 1 kiállás menne egy POE kamera vevőegységbe. Ebben az esetben azt sejtem, hogy a NAS-ra nem fogom tudni ráakasztani a kamerákat, és a vevőegység jóval drágább lesz, mint egy 48V POE switch. Biztonsági szempontból látom a rációt a kamera kör leválasztásában, de külön eszköz (felvevő), és ráfordítás igényesebb, ha jól gondolom.

Új hozzászólás Aktív témák