Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pojakcs

    senior tag

    válasz DrSoul #26 üzenetére

    Lehet hogy van benne olasz, nem emlékszem, kissé szegényes az olasztudásom. :U Angol és német biztosan van.

    Végül is nem tudom milyenek a használt árak, lehet hogy érdemes. Ha működni működik, akkor nincsenek itt nagy csodák. Ha jó árban adják, lehet hogy megéri.

    A tányér mérete az antenna nyereségével van összefüggésben, ez a vétel során analógnál a ''halacskák'' számával arányos, digitálisnál nem annyira jelentős. Itt kétállapotú a dolog, van kép, avagy nincs kép. Ezért szoktak kissebb tükröket használni, maximum nagyobb zivatarfelhőknél nem lesz kép.

    A bigyó a fej. Ne legyen régi, mert azok keskenyebb sávban vesznek. Lehetőleg alacsony zajszámú legyen, mondjuk 0.7dB. Ha kissebb ez a szám, az a jobb. Márka nem érdekes. Úgysem tudod előre hogy mit fog kibírni. Nekem van használatban 15éves fejem is, meg volt olyan széria, amit 2-3 év után sorban cseréltem le, mert beázott. Szar anyagból csinálták egy alkatrészét, és megette az UV. Tükörnél szintén nincs értelme a márkát keresni, jó a magyar.
    Persze vannak fejből tükörből is márkás cuccok, többszörös áron sznoboknak és profiknak. :)

    Egy 90-es tükör 3500, 60-as 3000, fej 3000. Én ennyiért tudom beszerezni.

    Üdv: Csaba

  • DrSoul

    őstag

    válasz DrSoul #26 üzenetére

    Most látom, hogy az antennák inkább 6k Ft körül vannak, és akkor abba még nincs benne a fej... ami mégegyszer annyi, ha jól látom. Akkor hogy jött volna ki az 50K?

    Mindig az X jelöli a pontot...

Új hozzászólás Aktív témák