Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gomez011

    csendes tag

    Sziasztok!

    DVB-T vételhez kellene segítség.
    Pápáról szeretném fogni Kabhegyet, kb 50km, lefedettségi térkép szerint ez célszerű. Számítógépen nézném, egy pinnacle 7010ix tunerrel.
    Jelenleg addig jutottam, hogy egy hasonló szobaantennával
    25/100at tudtam kihozni(pinnacle progi, jelerősség:25 jelminősség:100), ami gyakorlatban arra elég, hogy jobb esetben 2-3 percig folyamatosan nézhető, aztán szétesik. Próbáltam egyébként Győrszabadhegyet, az egy kicsit gyengébb, az se nézhető. Szobaantennát elvetettem.

    Padlástérben van egy kb 30éves antenna(nem tudom a nevét, aluminium főág, amire merőlegesen kb 10 darab mellékág, és az egyikhez forrasztva van a koaxkábel egy tekeredéssel) Ezt az antennát szintén belőttem irányba, de 18m kábellel ért le a géphez. Jelenleg közel ugyanazt az eredményt(30/100) tudom ezzel hozni, mint az erősítővel rendelkező szobaantennával.

    Ezért felmerült, hogy beruházok egy antenna erősítőre, pl: erősítő

    Ti mit tanácsoltok?
    Előre is köszi!

  • gomez011

    csendes tag

    válasz BTO #687 üzenetére

    Köszi!
    Szobaantennával már próbáltam Győrt(Győrszabadhegyet), eredmény: jelerősség:20-25 jelminőség:100, de ez most lehet viccesen hangzik, csak nappal lehetett ezt az eredményt produkálni, akkor viszont folyamatosan nézhető volt. Padlástérben van másik régi antenna, anno Grazra volt állítva kb 2 méteres, célbaveszem vele Győrt.

    Elsőkörben inkább nem vennék még1 antennát, jelenleg 4 van a padláson.
    Azt elfelejtettem írni, hogy én ilyen eseti DVB-T user lennék, 2-3 naponta 1-1 óra tv-zés. Ezért gondoltam arra, ha épp abban az órában akadozik a kép, akkor a szgép elosztójába bedugom az erősítőt és kész. Természetesen letekert kis erősítéssel, mivel kevés hiányzik a jó képhez illetve közel is lenne a TVkártya.

    Ez így szerinted kivitelezhető?
    Illetve légyszi linkeljél egy "egyedi erősítőt" amire lehet szükségem lenne, én inkább csak olyanokat találtam, amit az előzőben linkeltem.

  • gomez011

    csendes tag

    válasz BTO #690 üzenetére

    Erre nem gondoltam, hogy szűk tartományúak a régi antennáink.
    Tény: Pápáról mindegy hogy Kabhegy vagy Győr irányába forgatom bármelyiket, időjárás függően általában foghatóak az osztrák adók és órákon át nézhetem, nem szakadnak. Pedig egyértelműen nem Ausztria felé néznek az antennák.
    Ezért most meg is néztem, milyen sávokon jönnek:
    474 MHz: ORF III, ORF Sport+, Puls4, ServusTV, 3Sat
    514 MHz: ORF1, ORF2, ATV
    Kabhegyi adók 818 MHzről jönnek. Gyenge nézhetőséggel Győr 642 MHz, de kisebb teljesítményű is.

    Ebből tudsz valamire következtetni?

    Egyébként 5k-ért mutattál jelerősítőt, ennyiből hajlok arra amit legelőször írtál, 5k ért vegyek erre a célra optimalizált antennát, pl ezt néztem link

  • gomez011

    csendes tag

    válasz BTO #696 üzenetére

    Szia!
    Megvettem azt a 3 gerincű antennát, annyi javulás lett, hogy rtlK tv2 teljesen folyamatos, a HD-sok változó hogy nézhetőek-e. Számszerint jelerőség:40 jelminőség:100 (röviden 40/100 nak írom)

    Leírom utána mitörtént, hátha másnak még hasznos lehet.
    50 méterre levő szomszédnál egy lepkeantennával és set top boxxal 70/100, teljesen nézhető a kép. Átvittem a számítógépem és bekötöttem neki ezt az antennajelet. Eredmény: 0/100 és 1-2 másodperc alatt beakad a kép.
    Ezekután áthoztam a settopboxot a szobámba és bekötöttem az új antenna jelét. Eredmény: 85/100 Teljesen nézhető.

    Így világossá vált, nem a jellel vagy az antennával van a probléma, hanem tv tuneremmel. Gyári helyett kipróbáltam 3-4 másik Tv szoftvert, szintén a gyárihoz hasonló 35-40es jelerősséget mutattak. Annyi volt a különbség köztük, melyik hogyan próbálta kiküszöbölni a kevés adatot (Egyből beakad/Nagy pixelesedik/Zöld csikozósás) Tehát nem szoftveres a problémám.

    A tuner egyébként egy 2006-os pinnacle 7010ix, ezt találtam a leírásában:
    Sensitivity DVB-T: minimum -86 dBm
    Illetve egy másik forumozó tapasztalata:
    "A műholdas adások közül az új DVB-S2 (általában HD / mpeg4) adásokat sajnos nem veszi, ezért is válok meg tőle, különben nagyon szerettem. Viszont a DVB-S (mpeg2) adásokat gond nélkül veszi."

    TANULSÁG: Ne egyből antenna/erősítő/kábelcserébe gondolkodjunk, hanem próbáljuk más eszközzel is illetve nézzük meg lakókörnyezetünk tapasztalatait, hasznos lehet :)

    BTO Neked pedig köszönöm a segítséged! :R

Új hozzászólás Aktív témák