Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fullchaos

    újonc

    válasz Fullchaos #331 üzenetére

    Na, remek új megfigyelés: most egyszer olyan sokáig elment a kép, 5-6 másodpercig, amíg maga a monitor is azt mondta, hogy "nincs jel". Szóval akkor mégis a grafikus kártya felé kell kacsintgassak - lehet, hogy kevés neki a táp... Vagy csak köhög... Egy Radeon 290x.

  • 1stVikman

    senior tag

    válasz Fullchaos #331 üzenetére

    Szerintem:
    Ha ugyanabba az elosztóba bedugva csak egy monitoron jelentkezett a hiba, akkor az elosztó kizárható (pláne, hogy másik dugaljban is ugyanazt a hibát produkálta).
    Ha megpróbáltál mindent, ami alatt a tápok-kábelek-vga kimenetek összes kombinációját értem, és mindig ugyanannál a monitornál, és csak annál jelentkezik a hiba, akkor a hiba a monitorban van.
    Én így tesztelném:
    Legyen a 3 monitor M1-M2-M3, az ezekhez kapcsolódó tápok a T1-T2-T3, kábelek a K1-K2-K3, vga kimenetek V1-V2-V3.
    Alap esetben ugye M1-T1-K1-V1 ,M2-T2-K2-V2 és M3-T3-K3-V3 van. Tegyük fel, hogy az 1-es a hibásnak vélt középső monitor.
    Tesztben mindig egyszerre csak egy dolgot cserélj fel, pl. először a tápot: M1-T2-K1-V1 értelemszerűen a második monitor meg ekként változik: M2-T1-K2-V2.
    Aztán M1-T1-K2-V1, ekkor a második monitor M2-T2-K1-V2.
    Aztán M1-T1-K1-V2, ekkor a második monitor M2-T2-K2-V1.
    Végig játszhatod ugyanezt az 1 vs 3-as monitorral. (A 2 vs 3 felesleges, mert azok rendesen működnek.)
    Ha a hiba átvándorol, akkor az éppen cserélt komponens a hibás. Ha egyik esetben sem változik, és mindig ugyanaz és csak az az egy monitor kapcsol le, akkor mint már fentebb is írtam, a monitor lesz hibás.
    Nem túl rövid folyamat, de egyértelműen beazonosítható, hogy mi a rossz.

    szerk.: Látom időközben újabb fejlemény, de ettől függetlenül tesztelnék.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák