Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rive

    veterán

    válasz Tigerclaw #8448 üzenetére

    Azon kellene dolgozniuk, hogy ugy lehessen minel jobban nyitva a gazdasag, hogy kozben a vedekezest is fenntartsuk.

    Ez az angol variáns előtt - megfelelő felkészülés mellett - még lehetőség lett volna akkor is, ha végül totál elb@lfaszkodták. De mostanra ez már nem megy, felkészüléssel se, sehogy. Az aktuális sz@r ehhez már túl jól terjed.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • daneel_hu

    addikt

    válasz Tigerclaw #8448 üzenetére

    "En csak azt irtam, hogy a kormany altal turbozott szamok alapjan alatamasztott nyitas visszaut majd egy ujabb hullammal, valoszinuleg meg nagyobbal.
    Eleve semmi relevans szakmai logika nincs a 2 majd 2 es fel millios oltottsagi hatar mogott sem, de direkt rosszul is szamoljak, hogy 1 millio helyett mar 3 milliot mondhassanak. Az a 3 millio egy lenyegtelen statisztikai adat, mert nincs mogotte kialakult vedettseg. Ezt OV is tudja pontosan, igy a nyitas egyertelmuen szandekos felelotlenseg.
    Azt en is latom, hogy a pandemia folymatosan arra kenyszerit minket, hogy a kozvetlen eletveszely es a gazdasagi csod kozott lavirozzunk, de ezen csak ront, ha nem szakmai az iranyitas, es hogy rozsaszin szemuvegen keresztul talalnak mindent.
    Azon kellene dolgozniuk, hogy ugy lehessen minel jobban nyitva a gazdasag, hogy kozben a vedekezest is fenntartsuk."

    Két különböző malomban őrölünk. :)

    1.
    Szóval... szerintem TE arról beszélsz, hogy a sok hülye intézkedésnek következtében hamarosan lesz egy újabb – mégnagyobb – hullám, ennek egy részéről nyílván a kormány tehet.
    Mondjuk sajnos a kormányintézkedéseit leszámítva azt látom, hogy a felkínált egyéni felelősséggel sem élünk. Baromi sok hülye van aki még maszkot is képtelen hordani. (nemhogy oltasson... még maszk sincs!)

    2.
    Én szeptember-októberről beszélek.
    Addigra lemegy esetleg még 1 kisebb hullám (szerintem nem lesz akkora mint a mostani)... és aki felveszi az oltást, az addigra tuti élni tud vele. Nem szimplán, hanem duplán ahol kell. (Janssen csak szimpla)
    Tehát, mire eljön ez az idő, csakis az egyéni felelősség marad.
    Nem lehet másra mutogatni.

    Számolgassunk még egyszer. Van 4 millió regisztrált, talán ez addigra lesz 5.
    Ők beoltatják magukat, van még 1,5 milló (?) gyerek, ők kiesnek.
    6,5 millió és vagyunk 9,7-en.
    Marad 3,4 millió, kérdés, hogy ebből kik azok akik átestek a betegségen és védettek – és ezt tudják is – ezért nem hajlandóak oltatni. Ebből a szempontból felülírom saját magam, tehát az előző hozzászólásomat, mert mindegy, hogy mekkora a két halmaz közös része, így is úgyis lesz kb. 3 millió polgártárs akiknek nem lesz oltásuk.

    Az itt a baromi nagy kérdés, hogy ez a 3 millió mekkora hullámot fog generálni ősszel...
    De másra mutogatni már nem lehet majd.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák