Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Z.É.T.

    őstag

    válasz Lauda #25488 üzenetére

    Csak tök érdekes, hogy a GDP-t, gazdaságot féltők és korlátozásokat egyszerre elutasítók valahogy elkerülték az összes olyan közgazdász írását, akik arról értekeztek, hogy az időben meghozott korlátozás sokkal kisebb kárt okoz közép- és hosszútávon gazdasági területen is, mint az elkésett, vagy a meg nem valósított.

    Részletezni most nem én fogom, de másfél év után szerintem ezt "illene" már érteni. Vagy ha érteni nem, de legalább elhinni a hozzáértőknek.
    Ez majdnem az egyetlen vetülete a járványnak, amit az összes közgazdász ismerősöm egyformán lát nagyjából.
    (persze biztos vannak itt is kivételek, vagy alacsonyabban kvalifikáltak, akik máshogy látják, whatever)

    A depis hisztit meg köszi, kihagyom, írtam már erről is korábban...

    [ Szerkesztve ]

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Lauda #25488 üzenetére

    Az elet megy tovabb, de arra nincs garancia hogy valtozatlanul, vagy csak konnyen toleralhato valtozasokkal. Arra sincs garancia, hogy gazdasagilag fenntarthato lesz az egesz, pontosabban biztos lesz egy masik egyensulyi allapot, de lehet hogy az mar egy teljesen mas vilag lesz. Ami most extrem aldozatnak tunik, sok kenyelmes ember szemeben, az lehet hogy 20-30 ev mulva csak egy atlagos jo hetkoznap lesz.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Lauda #25488 üzenetére

    "de úgy nem akarnak élni, ahogy az elmúlt kb másfél évben."

    Eddig se akart senki így élni. Mégis a kormány úgy döntött ahogy.

    "Ma már rendelkezésre állnak az oltások, ezeknek csak egy része működik ahogy kellene"

    A probléma nem az, hogy "csak egy része működik" hanem, hogy az egész elképesztően el lett bagatelizálva és így a lakosság jelentős része nincs oltva.
    Visszakanyarodva a "csak egy része működik"hez bár itt nem tudom mire gondolt a kapitány jelenleg egy van amiről kijelenthető, hogy nem véd eléggé. A sino. Az is csak 60felett.

    Nem mellesleg úgy néz ki, hogy a korea/kína/taiwan... féle vasszigor korlátozások. rengeteg szűrés, kontaktkövetéssel lehet a legkönnyebben megúszni.

    Én amúgy nem tartom elvetendőnek, hogy miután mindenki ide értve a gyerekeket is megkapták a dupla oltást, tesztet nem kell korlátozás. Az oltaltan/védtelenek meg viseljék döntésük következményeit.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák