Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ACE-

    addikt

    válasz sifarr #7368 üzenetére

    Annyiban tévedsz, hogy a magyar számlára utalás sosem volt nemzetközi utalás, mindig is közvetítő (magyar) bank volt beiktatva, ahogy a mai napig is így működik. Itt a probléma az, hogy bár a számla, IBAN magyar, a BIC kód belga, ezért a rendszerük nemzetköziként ítéli meg, mert valójában is az, már csak azért is mert a Wise számlák nem valós számlák, csak virtuálisak. A Wise nem egy magyar bank, csak rendelkezik magyar banki licence-el. Nincs itt elbeszélés, Oliverda-nak azt írták, hogy ha felszámítják a díjat szóljon, nekem meg azt, hogy teljesen normális, hogy felszámítják a díjat, hiszen ez egy nemzetközi utalás... ez alapján hiába kérném a visszatérítést. Aligha hiszem hogy Oliverda is erre hivatkozhatna, szerintem jól beintenének neki... hiába a korábbi cset, azt mondanák elnézést, a support-os ember tévedett... Ha meg igen, az is csak arra az egy utalásra lenne érvényes, onnantól már nem lehetne rá hivatkozni... Nem értem Oliverda vergődését, úgy vettem észre bármi is történik neki kell igazának lennie, még akkor is ha saját magát cáfolja...

    Revolut (7000 Ft azonnal) Curve (1% visszatérítés 30 napig mindenre)

  • #33802016

    törölt tag

    válasz sifarr #7368 üzenetére

    Rosszul tippeled.

    A lokális utalások ingyenesek. Szóval, ha magyarországi lakcímmel regisztráltál a Revolut-ra, akkor a forint deviza utalások díjmentesek lesznek. A SEPA országok közötti eurós utalások ingyenesek. A SEPA régión kívüli utalásnál az első ingyenes, utána 150 ft utalásonként. SWIFT utalások esetén a dollár utalásnál van egy fix 1500 ft-os díj, a többinél 2000 Ft.

    Kétlem, hogy ingyen adnák, nekik is több pénzbe kerülhet. Simán félreértés is lehet, amire olivér hivatkozik.

    [link] [link]

    Nem nehéz úgy érteni hogy hiba, a díj felszámítás. Engedd el, a többieknek jogos a felvetése.

    [ Szerkesztve ]

  • Oliverda

    félisten

    válasz sifarr #7368 üzenetére

    "Korábban nem volt Revo -> Wise utalási lehetőség. Azért, mert a Wise HUF számlái nem tudnak fogadni nemzetközi utalást."

    Egy kvázi rendszerhiba (vagy inkább hiányosság) miatt nem volt erre mód, a Revolut ugyanis nem tudta kezelni, hogy egy magyar formátumú, azaz HU kezdetű számlaszámhoz nem magyar, hanem belga BIC kód tartozik. (Valószínűleg azt sem tudta volna, ha egy német IBAN-hoz osztrák BIC tartozik, de ez most nem lényeg.) Ezt a közelmúltban megoldották, azt viszont még nem, hogy az ilyen utalásokat ne a nemzetközi (SWIFT) kategóriába sorolja a rendszer, és egyelőre ezért számítanának fel díjat, egészen addig, amíg nem jut el odáig a fejlesztőcsapot, hogy átkategorizálja az ilyen tranzakciókat.

    Boond:

    "simán félreértés is lehet, amire olivér hivatkozik."

    Bizonyára most is azok értik félre, akik a Revolutnál napi min. 8 órában ezzel foglalkoznak...

    [ Szerkesztve ]

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Új hozzászólás Aktív témák