Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Toldo

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni. Nos röviden a Vargalex féle build v1.0-nál sikerült beállítani a nyomtatómat (HP 1018), míg most a frissítés után V1.01-re egyszerűen nem nyomtat, és a logban ez a hiba jelenik meg:

    Oct 27 18:05:27 DD lpr.notice p9100d[1791]: Connection from 192.168.1.100 port 50308 accepted
    Oct 27 18:05:28 DD lpr.notice p9100d[1791]: Finished job: 76124 bytes received, 0 bytes sent

    Próbáltam törölni, újból hozzáadni, másik lyukba, ki-/bekapcs, reboot (egy aktív usb hub-on van 1 HDD-vel).

    Nem ide illő kérdéseim (még mindig hülye vagyok):

    Mi az TFTP? (olvastam róla a net-en, de kell ide?)
    A csatlakoztatott HDD-t (aktív hubon keresztül) kell-e/lehet néha töredezettség mentesíteni?
    A Cfos zavar valamit a routerban/forgalomban?
    ADSL-nél az optimum MTU 1500 vagy 1492?
    A hd-idle kis segédprogramnál ami a HDD-t kapcsolja le, ha nincs használatban, mi az a debug funkció?
    Valamint a log-ban elég gyakran szerepelnek ezek a sorok, ezek micsodák?

    Oct 27 18:56:40 DD daemon.info dnsmasq-dhcp[2008]: DHCPINFORM(br-lan) 192.168.1.101 00:15(MAC cím vége)
    Oct 27 18:56:40 DD daemon.info dnsmasq-dhcp[2008]: DHCPACK(br-lan) 192.168.1.101 00:15(MAC cím vége)

    OFF:

    Most hosszan szeretném elragozni a sztorit/véleményeket/tapasztalatokat. Szóval fél éve vettem ezt a kis routert, mert sok jót olvastam róla. Most fél évre rá határoztam el magam, hogy kicsit beújítok (firmware frissítés), mert minél jobban ki szerettem volna használni az adottságait, illetve a gyári szoftver elég bugos volt. Untam, hogy feszt lefagy a kezelőfelülete, illetve, hogyha egyszerre indítottam újra a modemmel, akkor nem tudott csatlakozni hozzá (billenő kapcsos elosztó). Szóval UPGRADE! Feltettem gond nélkül a v0.92 beállítottam a netet, majd hagytam, mint próba jelleggel. Már itt nagyon stabilnak tűnt a rendszer szóval felbátorodtam. Időközben kijött a v1.0 így ismét frissíttetem, majd bekapcsoltam a plusz szolgáltatásokat (HDD, torrent, nyomtató). Miden klappolt. Most kijött ennek a javítása a v1.01, így a pozitív tapasztalatokon felbátorodva feltettem azt is. A beállítások megtartását választottam a frissítésnél, hogy ne kelljen annyit "szenvedni" vele. Most megy is klasszul minden, kivéve a nyomtatót. Olvastam ugyan, hogy a HP 1018 valami kiegészítés kell a nyomtatószerverhez, de ha ment az előző verzióban akkor ebben miért ne kéne? Szóval itt elakadtam...

    Amiket beállítottam: miniDLNA, uShare kilőve, a többi megy. A QoS nálam nem igazán jött be szóval az sem fut. A gép DHCP-vel kapja az ip-t az UPnP aktív hálózaton, de fixen mindig ugyanazt. Ja itt ha Vargalex elfogad egy pár észrevételt, a Lucinál reboot után 10/9-szer nem jelenik meg a "fogadóablak" (annyira nem értek hozzá, ezt elfejlettem mondani, ja és én vagyok a hülye továbbra is), hanem a Firefox blablabla "Próbálja újra" újra beírom az ip-t és megy, a Luci, ha gyorsabban kattintgatok néha "lefagy"? XML sárga ablak jelenik meg, majd hirtelen a kezdőoldalra ugrik, ahol az adatok vannak. Némely beállítás számomra érhetetlen módon elrontja a netet, szolgáltatást pl. Samba, más nevet adok neki, és fuss elszáll nem megy... vagy ha pl. a Transmission-nál új jelszót tudok adni de másik felhasználó nevet nem (reboot megvolt), és a főablaknál nem mindig listázza a csatlakoztatott címeket (de ha pl. letiltom/engedélyezem a hálókártyát akkor megjelenik). Félreértés se essék nem fikázok, nagyon jó kis build, sokat tud, és stabil. Ezúton is köszönet érte! Annyit még módosítottam, hogy a QSS gombra én a torrent ki-/bekapcsolást állítottam (az eredeti szkriptet nem értettem, hogy mire jó). Ja és meg lehetne azt oldani, hogy ne ki/be hanem pause/start szerűen tudjam vezérelni a Transmissionon futó torrenteket? De ez már csak a hab...

    Bocsi a rizsáért. Köszönöm előre is a segítséget. Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • Toldo

    csendes tag

    válasz vargalex #17939 üzenetére

    Köszönöm a segítséget! Akkor nem aggodalmaskodom annyira a log miatt. A nyomtató meg tuti ment mindenféle másik firmware nélkül az előzőben, mindegyik gépről. Nem tudom, hogy hogy ment akkor. Na mindegy, megpróbálom ezt a másik módszert. A Transmissionnál nincs gond, csak Tóth Szabi oldalán olvastam (és meg is csináltam), hogy a QSS gombot be lehet állítani, hogy ki-/bekapcsolja a Transmissiont (tehát így nem fut, a "procces" fül alatt sincs). De ha lehet azt szeretném, hogy a gomb megnyomására elinduljon, illetve szüneteljen a seed. Lehet én fogalmazok hülyén. Köszi. Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • Toldo

    csendes tag

    válasz vargalex #17958 üzenetére

    Köszi, szerintem ezt kerestem, na és persze ezt "olyanra írod, amilyenre szeretnéd". :) A nyomtatóval kapcsolatban még annyi, hogy ezt találtam még a log-ban: lpr.err p9100d[1703]: socket: Address family not supported by protocol A Transmissionról még annyit, hogy indításnál ez jelenik meg a log-ban: daemon.err transmission-daemon[2075]: UDP Failed to set receive buffer: requested 4194304, got 221184 (tr-udp.c:75) daemon.err transmission-daemon[2075]: UDP Failed to set send buffer: requested 1048576, got 221184 (tr-udp.c:86) Na ez mi lehet? Amúgy mekkora lehet a korlátja a routernek? Olyan 5-7 film megy most róla (seed) és 43% eszik a ramból. Köszi a segítséget.

  • Toldo

    csendes tag

    válasz AndrewTdi #17997 üzenetére

    Hi!

    Volt villám védett elosztód? Ha nem, lehet túlfeszt kapott, bár sztem akkor amúgy se menne. Próbáld újrakonfigurálni, vagy engedélyezd az UPnP-t a routeren és a torrentben is. Gondolom azért kell a portforward.

    [ Szerkesztve ]

  • Toldo

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ismét 1 kis/nagy segítséget szeretnék kérni. Néztem a router logját, és valami a "halálba" loggolja, állandóan ez jelenik meg:

    Nov 6 10:29:19 DD daemon.err miniupnpd[1504]: Failed to get ip address for interface eth0.2
    Nov 6 10:29:51 DD daemon.err miniupnpd[1504]: ioctl(s, SIOCGIFADDR, ...): Cannot assign requested address
    Nov 6 10:29:51 DD daemon.err miniupnpd[1504]: ioctl(s, SIOCGIFADDR, ...): Cannot assign requested address
    Nov 6 10:29:51 DD daemon.err miniupnpd[1504]: ioctl(s, SIOCGIFADDR, ...): Cannot assign requested address

    Egy másik problémám, hogy ha filmet nézek a routerről, akkor állandóan ez jelenik meg a logban:

    usb 1-1.4.1: reset high speed USB device number 4 using ar71xx-ehci

    Elvileg nem csak akkor kellene, ha készenlétbe áll a HDD (külső, aktív hubos, samu 640GB 2,5" szkripttel formázva ext4). Írás olvasás terén nekem sincsenek "gyors" tapasztalataim FTP: 4/9, samba 5,5/7,5. Olvastam, hogy nálatok a dupláját is tudja, esetleg beállításbeli probléma? Mondjuk a samba meg ilyet dobott:

    warning: `smbd' uses 32-bit capabilities (legacy support in use)

    Még valami, ez micsoda?

    TCP: Peer 207.112.78.44:58534/21234 unexpectedly shrunk window 804249945:804251419 (repaired)
    TCP: Peer 207.112.78.44:58534/21234 unexpectedly shrunk window 804249945:804251419 (repaired)
    TCP: Peer 207.112.78.44:58534/21234 unexpectedly shrunk window 805433554:805433607 (repaired)

    Más: USB-s webkamerát kötött már rá valaki? Megoldható, pl. úgy, hogy mint a transmission remote távolról is elérjem egy kis progival? Nem, nem Amerikai pite! :D Illetve ezt a hiper-szuper + trendi 4G-s USB kütyüt. rá lehet kötni?

    Előre is köszi. Üdv.

  • Toldo

    csendes tag

    válasz wwenigma #18164 üzenetére

    Hi!

    Nem cserélhető. Erről van szó: HDD

    Nem szereti? Na az mit takar? Mert amúgy megy... (csak loggol a filmek alatt, meg néha, ha megy a torrent) Köszi.

    [ Szerkesztve ]

  • Toldo

    csendes tag

    Hi!

    Egy kérdésem lenne: egy fálj másolása közben ezt írja a log:
    Nov 12 10:46:10 DD kern.err kernel: end_request: critical target error, dev sda, sector 215675777
    Nov 12 10:46:12 DD kern.info kernel: sd 0:0:0:0: [sda] Unhandled sense code
    Nov 12 10:46:12 DD kern.info kernel: sd 0:0:0:0: [sda] Result: hostbyte=0x10 driverbyte=0x08
    Nov 12 10:46:12 DD kern.info kernel: sd 0:0:0:0: [sda] Sense Key : 0x3 [current]
    Nov 12 10:46:12 DD kern.info kernel: sd 0:0:0:0: [sda] ASC=0x11 ASCQ=0x0
    Nov 12 10:46:12 DD kern.info kernel: sd 0:0:0:0: [sda] CDB: cdb[0]=0x28: 28 00 0c da f3 89 00 00 08 00

    Azt mondanom se kell, hogy nem tudtam a routerre kötött usb-s HDD-ről a gépre másolni. Szektorhibás lenne a HDD?

  • Toldo

    csendes tag

    Hello!

    Feltettem én is az 1.02-est. Minden ok vele egyenlőre. DE Tóth Szabi oldaláról szedtem 1 sriptet amivel elértem, hogy a QSS gomb nyomogatásával leálljon vagy induljon a torrent (és a QSS led is világított aktív torrentnél), viszont a frissítés után (1.01->1.02), újraírtam ugyan a sriptet, de nem megy. Esetleg ötlet? Konkrétan ezt csináltam:

    nano /etc/hotplug.d/button/10-qssbutton

    if [ "$BUTTON" = "wps" ] ; then
    if [ "$ACTION" = "pressed" ] ; then
    TORRENT_STATUS=$(ps | grep transmission | grep -v grep)
    if [ "$TORRENT_STATUS" = "" ]; then
    echo 1 > /sys/class/leds/tl-wr1043nd\:green\:qss/brightness && \
    /etc/init.d/transmission start && \
    logger "Transmission has started."
    else
    echo 0 > /sys/class/leds/tl-wr1043nd\:green\:qss/brightness && \
    /etc/init.d/transmission stop && \
    logger "Transmission has stopped."
    fi
    fi
    fi

    Köszike! :)

  • Toldo

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni. Most frissítettem a routert az új fw-re, de az alábbi gond lépett fel: ha rádugom a külső HDD-t és mountolom is, akkor elmegy a net. Nem vicc, LAN van, más nincs. Eddig is Alex fw-jét használtam gond nélkül, swap, megosztás, torrent ment simán. Nyomtam egy factory upgradet is, de a probléma akkor is megmarad. Van valami ötletetek? Köszi. / Amint próbáltam újramount, restart, ja és ha mountva indítanám újra a routert akkor el sem indul, a boot után csak a sys villog, se net, se luci, se putty.

  • Toldo

    csendes tag

    válasz SteveBeard #28477 üzenetére

    Köszi, meló után lefuttatom, remélem segít. Amúgy milyen HDD-d van csatolva? (végső esetben most arra gondoltam, hogy leformázom a HDD-t, de sajna van rajta cucc, ami kell...)

  • Toldo

    csendes tag

    válasz SteveBeard #28483 üzenetére

    Az enyém nincs ekkora szóval az sem lehet akkor gond. Ja extrootom nincs, csak swap és a tárhely. Remélem hajlandó lesz működni.

    Ja és össze ne vesszetek már ilyenen. Kicsirics77-nek megjegyezném, hogy az átlag WIN USER is csak kattintgat, mint a hülye gyerek. Mellesleg, ha beválik a megoldás, tojok rá, hogy mit csinál (nem vagyok én programozó...).

  • Toldo

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nos (nálam természetesen) nem ment a dolog. Bedühödtem, a HDD-t most darálom a gép alatt, közben feltettem a régi kernelt, mert azzal nem volt semmi gond (gondoltam én...). Most ott tartok, hogy ez van net; nincs net dolog olyan véletlenszerű, hogy az nem is igaz. Vagy 100 újraindítás volt, de csak annyit sikerült talán leszűrni, hogy ha csak a routert indítom újra (áramtalanítva) akkor tuti nincs net, de ha mindent kihúzok a konnektorból akkor hol van hol nincs (vagy rebootnál szintén). Szóval ha van valakinek valami ötlete azt megköszönném. Most a Rebuilded régi kerneles verzió van fent. Alapon, nincs rákötve semmi, csak a wifi megy. Az USB-re gyanakodtam, de sztem semmi köze hozzá.

  • Toldo

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tudom, hogy a t*k*t*k ki van már velem, de a következő gondom lenne. Van ez a hol van, hol nincs net gondom. Nos kipróbáltam 3 féle verziót is Alex FW-jéből, a hiba ugyan az (úgy hogy a régi verziókkal soha nem volt ilyen). Nos most a legújabb van rajta, és a következő a helyzet: rebootnál vagy áramtalanítás (+újraindítás) után nincs mindig net. Elég zavaró dolog, ha bemegyek a Luci-ba és az interfészeknél a WAN-t leállítom + újraindítom, akkor valamikor egyszer csak csatlakozik és megy a net... Ebben kérnék segítséget, hogy meg lehetne ezt megoldani?!
    PPPoE keresztül megy a net. Milyen napló fájt adjak? Mert kimentettem párat. Ja annyit vettem még észre, hogyha reboot után nincs net akkor a logban lemegy a hibaüzi és kész, nem csinál semmit, a router nem is próbál újra tárcsázni. Lehet ez? Köszi. Üdv. (még valami: az USB-t még nem próbáltam, a HDD-t "regenerálom", a hub-ot felismeri az megy (sztem nem emiatt nincs/nem volt net)) Köszi még egyszer!

  • Toldo

    csendes tag

    válasz wwenigma #28661 üzenetére

    Köszi az infót, akkor megnyugodtam kicsit, hogy nem vagyok teljesen hülye. Talán egy sript segítene, ha lehet ilyet, hogyha nincs net akkor automatice tárcsázzon (a gyári FW-ban lehet hogy volt is ilyen, már nem emlékszem...). Eleinte az USB-re gyanakodtam, mert az sem ment, de sztem nem az a ludas. Esetleg hátha Alex tud valamit.

  • Toldo

    csendes tag

    válasz vargalex #28666 üzenetére

    Szia Alex!

    Kipróbáltam! Kicsit nehézkesen, de kb. 5 perc után újracsatlakozott. A log tele volt ezzel:
    Jul 8 07:46:05 DD daemon.info pppd[2389]: Exit.
    Jul 8 07:46:06 DD daemon.notice netifd: Interface 'wan' is now down
    Jul 8 07:46:06 DD daemon.info pppd[2414]: Plugin rp-pppoe.so loaded.
    Jul 8 07:46:06 DD daemon.info pppd[2414]: RP-PPPoE plugin version 3.8p compiled against pppd 2.4.5
    Jul 8 07:46:06 DD daemon.notice pppd[2414]: pppd 2.4.5 started by root, uid 0
    Jul 8 07:46:06 DD daemon.info pppd[2414]: PPP session is 45965
    Jul 8 07:46:06 DD daemon.warn pppd[2414]: Connected to 64:00:f1:49:0e:51 via interface eth0.2
    Jul 8 07:46:06 DD daemon.info pppd[2414]: Using interface pppoe-wan
    Jul 8 07:46:06 DD daemon.notice pppd[2414]: Connect: pppoe-wan <--> eth0.2
    Jul 8 07:46:11 DD daemon.info pppd[2414]: Remote message: ^M^JYou are already logged in - access denied^M^J^J
    Jul 8 07:46:11 DD daemon.err pppd[2414]: PAP authentication failed
    Jul 8 07:46:11 DD daemon.notice pppd[2414]: Connection terminated.
    Jul 8 07:46:11 DD daemon.info pppd[2414]: Exit.

    Ja és amúgy itt szúrtam be a kettős keresztet nano /lib/netifd/proto/ppp.sh

    Köszi, a segítséget, sztem ez már jó lesz. Amúgy mikor is került bele az a valami?

  • Toldo

    csendes tag

    válasz vargalex #28672 üzenetére

    4 hónapja? :D Eddig észre se vettem. Hát ez az 5 perc... régen is kellett újraindítani és akkor azonnal felcsatlakozott. Sőt most is (tegnap előtt) volt olyan reboot, hogy azonnal ment minden (igazság szerint ezért nem értettem az egészet). A lényeg, hogy ezt kár volt nekik beletenni. Remélem minden oks lesz már. Köszi még egyszer! :)

    Ja azt nem tudom, hogy ugyanaz-e, nekem ez a "drága UPC nem UPC" van, hosszú sztori: 29-es körzet.

    [ Szerkesztve ]

  • Toldo

    csendes tag

    válasz vargalex #28675 üzenetére

    Akkor idióták! :D Mást nem tudok hozzá tenni, nem követem őket napi rendszerességgel. De tényleg kösz, 3 napi kínlódás oldódott meg.

    [ Szerkesztve ]

  • Toldo

    csendes tag

    válasz vargalex #28675 üzenetére

    Közben a megoldásodat kiraktam az általad linkelt fórumra, hogy a kevésbé hozzáértők is értsék. DE VAN! :D

    REBOOT nincs net:

    [link]

    Remélem mond valamit!

    [ Módosította: koxx ]

  • Toldo

    csendes tag

    válasz vargalex #28678 üzenetére

    Próbáltam áramtalanítani, és sima rebootot is (mindkettőnél hol volt net, hol nem). Mond mit állítsak be, hogy legyen log. Nekem ezért volt zavaros a dolog mivel áramtalanítástál elvileg a modem is újra kapcsolódik a szolgáltatóhoz, szóval ez a nyomorék álUPC is állított valamit. DE a lényeg, hogy most legalább próbálkozik a router az újrakapcsolódással.

    [ Szerkesztve ]

  • Toldo

    csendes tag

    válasz poli27 #28681 üzenetére

    Bocs, mindenhez én se érthetek, gyors akartam lenni, töröld akkor a bejegyzést. Amúgy látom DIGI-zel, mikor lesz elérhető a 29-es körzetben, nyárra ígérték...

    Ja és Alex amint lesz lemezem küldöm a logot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák