Aktív témák

  • makrodom

    csendes tag

    Sziasztok!
    Nemrégiben lett véve a fent említett router.
    Itthon eddig egy számítógéppel lett használva az internet. A számítógépben van egy hálózati kártya (Sitecom Wireless Netwoek PCI Adapter 140Mbps WL-141) és direkt koaksz kábelen jön az antennától (wireless) a jel.
    Van az alaplapon gyári ethernet csatlakozó (SiS 900-Based PCI Fast Ethernet Adapter), ezt a csatlakozót összekötöttem, a routerhez kapott kábellel (utp), a router WAN portjával (kék).
    Ekkor a hálózati kapcsolatoknál megjelenik két kapcsolat:
    1. Vezeték nélküli hálózati kapcsolat 2 (eddig is volt és jól működik) - kiírja,h CSATLAKOZTATVA
    2. Helyi kapcsolat (a routerrel összekötött kapcsolat) - - kiírja,h CSATLAKOZTATVA

    Nos szeretnék internetet szórni a házban a router segítségével (elméletileg lehet amennyiben az internetjelet fogadó számítógép működik, HÍD-ba kapcsolva a két hálózati kapcsolatot a router is meg kéne kapja ugyanazt a jelet amit a hálózati kártya megkap, de valami nem okés). A bejelentkezés az internetszolgáltatóhoz böngészőből történik. És miután megcsinálom a HÍD kapcsolatot (mindkét hálózati hely kiválasztása - jobb klikk - Hídkapcsolatok), a HÍD létre is jön viszont az internetcsatlakozásnál nem azt írja ki ezek után,h CSATLAKOZTATVA, hanem azt,h NINCS KAPCSOLAT (viszont a hálózati helyeket látom) - böngészőbe sem tudok ezek után megnyitni semmit! Amennyiben kiveszem a vezeték nélküli kapcsolatot a HÍD-ból, minden jól működik, ismét lehet használni az internetet de csak az adott gépen.
    HÍD nélkül külön-külön adatai vannak a két kapcsolatnak: (ezt megnéztem Command Prompt-tal: ipconfig /all)
    -Wireless adapter: külön Fizikai címe van, DHCP engedélyezve, kap IP címet, Alhálózati maszkot, átjáró címet, DHCP kiszolgáló címet, és DNS kiszolgáló címet.
    -Ethernet adapter: külön Fizikai címe van, DHCP engedélyezve, kap IP címet, Alhálózati maszkot, átjáró címe NINCS, és többi sincs.

    HÍD-ban csak a híd adatai láthatóak:
    -Ethernet adapter hálózati híd: Leírás MAC-híd miniport, Fizikai címe van, DHCP engedélyezve, kap IP címet, Alhálózati maszkot, átjáró címet, DHCP kiszolgáló címet, és DNS kiszolgáló címet.

    Más a Fizikai címe a Wireless adapternek normál üzemmódban és a HÍD-nak híd kapcsolatban. Valamint a Windows IP konfigurációnál azt írja mindkét esetben,h : az IP utvonalválasztás NINCS engedélyezve, és WINS proxy NINCS engedélyezve.

    Valaki tudna nekem segíteni,h sikerüljön szórnom a jelet?

    A válaszokat előre is köszönöm!
    Üdv!

    makrodom

  • mm89

    őstag

    Sziasztok!
    Nekem is lenne egy kérdésem:
    Nem tudom a címben szereplő routert switch-ként használni.
    T-home net van itthon eddig így működött:
    t-home router --> tp-link router--> 3 pc
    wifi wifi

    Mindkét routeren be volt kapcsolva a dhcp és működött, bár előfordult, hogy ha a t-homeos wifire csatlakoztam laptoppal akkor kinyírta az egész netet, tehát azt inkább mellőztük.
    Most változtak a routerek fizikai helyei, így ez lett:
    t-home router--> 3 pc

    Így ugye felszabadult egy routerem, amit szeretnék wifi switchként használni (és az egyik pc is erre lenne dugva kábellel, mert az a ház másik végében van, így ki tudnám bővíteni az otthoni wifi hatósugarat.

    A gond az, hogy hiába kapcsolom ki a dhcp-t a tp-link routeren, nem ad netet semminek ami rácsatlakozik, akár kábel akár wifi kapcsolattal. Sőt, már úgy sem ad netet ahogy eddig működött, bekapcsolt dhcp-vel.
    Olvasom sok helyen hogy statikus ip-t kéne beállítanom a tp-link routernak, de nem igazán értem, hogyan kéne.
    Előre is köszönöm a segítséget!

    ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

  • mm89

    őstag

    Annyit sikerült elérnem, hogy wifin már működik a switch, de az a gép amelyik kábellel van rádugva, egyszerűen nem kap netet... Nem értem miért.

    ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

Aktív témák