Új hozzászólás Aktív témák

  • SztiviVander

    őstag

    válasz Gabe81 #620 üzenetére

    de 5Ghz-en belül N vagy AC szabvány? mert nagyon nem mindegy. nekem az AC-vel van a bajom openwrt alatt, sima 5G N-el nincs baj, az ugyanazt tudja openwrt-vel mint a gyárival. csak éppen a telefon AC-re megy fel és gyári C5 fw-el általában 433Mbit portsebességet mutat (amikor távolabb vagyok és esik a jelszint akkor kezd el csökkenni), ilyenkor a valós átvitel 20-25MB/s (160-200Mbit) pl videok ftp-re másolásakor vagy onnan letöltésekor. ellenben openwrt alatt teljesen hetikusan változik a portsebesség 433 és 2xx között, a valós másolás pedig olyan 8-12MB/s között mozog (de pl többször meg is áll közben 2-3 mp-re), ugyanazt, ugyanoda/ugyanonnan másolva mint a gyári fw-el. szóval örülük én persze ha két router közt 5Ghz N szabvánnyal átmegy 160-170 (az szép eredmény mindenképp) de az nekem sajnos nem segít. amit Suste írt hogy normális ellenoldali eszköz kell, az sem egy jó magyarázat, mert miért is kell(ene) normálisabb kliens oldal az openwrt-hez mint a gyári fw-hez? ha csak nem azért mert az openwrt-ben valami ami az AC-s részért felel továbbra is egy kalap fekália. pedig bíztam a CC-ben, hogy hátha majd az jó lesz. hát nem. ettől függetlenül kíváncsi vagyok majd az irományra :)

Új hozzászólás Aktív témák