Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz Necroman_Mk2 #2 üzenetére

    Igen és mindenhol ugyanúgy meglennének a file-aid meg minden.
    Az árazás az kérdéses.

    DRM is theft

  • kilua

    senior tag

    válasz Necroman_Mk2 #25 üzenetére

    Valamiért pont mobilon nem működik, legalábbis számomra apró a betűméret mobilra streamelt AA játéknál. Switch játékoknál legalább figyelnek erre, illetve duplán megnyomom a home gombot akkor nagyít, mobilon nem találtam olyan kényelmes megoldást erre amit nem hozok elő véletlenül. A genshin impactot próbáltam még geforce nown keresztül mobilon, de ott meg folyton bugzott a touch control, inkább a sima mobil verzió mint a használhatatlan geforce now.

    Felhős játékoknál még nincs jó stabil üzletmodell. geforce now esetén gyakran kerülnek ki játékok kell hogy legyen mellé gépem, akkor meg minek a geforce now? (Ha lenne egy geforce store és az onnan vásárolt játékokat ingyen streamelné várakozás nélkül és biztos nem kerülnének ki, akkor onnan vásárolnék)

    Különben ennek a windows365nek nem sok értelmét látom hogy streameli a windowst, ha pl szöveg fájlt kell szerkeszteni, akkor arra gyenge hardver is elég, és nem fogyaszt sok adatot mint a stream. Ha nagyon kell a fájlok elérhetősége akkor felhős tárhelyet veszek.

    [ Szerkesztve ]

  • gabor7th

    addikt

    válasz Necroman_Mk2 #2 üzenetére

    Azért lesz jó, mert ezután a Microsoft minden hónapban kap a felhasználóitól pénzt, akár csinál valamit akár nem, akár fejleszt akár nem, akár elcsesz valamit akár nem. És a kért pénz egyre csak több és több lesz és neki semmi pluszt se kell adnia érte. Plusz az amerikai titkosszolgálatok is szeretnék, ha még több információhoz jutnának...

    Hogy neked, a felhasználónak minek ez? Neked... nem jó.

    [ Szerkesztve ]

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • joghurt

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Necroman_Mk2 #25 üzenetére

    Nekem bőven elég a LibreOffice.
    Nagymamit nem egyszerű megtanítani valami másra, mint amihez anno hozzászokott. (Bár a ribbonnal épp ilyen szempontból lőtte tökön magát a MS.) A feleségemnek pedig a kompatibilitás miatt muszáj.
    Sajnos a kolléganők tördelési ötleteire nem vevő a LibreOffice, és teljesen szétesnek a dokumentumok.

    Kb. a Word az egyetlen ok, amiért az ő gépükön még Windows fut. (Tudom, lehetne PlayOnLinux-szal is játszadozni.)

    A tej élet, erő, egészség.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Necroman_Mk2 #25 üzenetére

    "Ez a felfogás gyakorlatilag a nyolcvanas évektől igaz rájuk, lásd grafikus oprendszer, irodai alkalmazáscsomag vagy nem olyan régen okostelefon OS. És az első két felsoroltban sikerült is piacvezetőkké válniuk."

    Ennél többről van szól. Az MS egész üzleti modellje arra épül, hogy ők diktálják az iparági szabványokat, amelyek révén piaci erőfölényre tesznek szert, amivel további szabványokat határozhatnak meg, ami tovább növeli az erőfölényüket és így tovább.

    Az egész onnan indult, hogy a DOS-os időkben a szoftvernek közvetlenül kellett támogatnia a hardvert, azaz ha kijött egy új videókártya, akkor a gyártónak mellékelnie kellett az Autocad 10, 11, 12 drivert, különben nem ment vele a program szabvány VGA-nál nagyobb felbontásban. Vagy ha egy adott hardver elterjedt, akkor a szoftver gyártóknak kellett hozzá támogatást adniuk, pl. a játék indulásakor be kellett állítani, hogy milyen hangkártyád van.
    A Windows ezt az áldatlan állapotot szüntette meg azzal, hogy szabvány programozói felületet adott a hardver eléréséhez, így a hardvergyártónak elég volt a windows driverről gondoskodnia, a szoftver fejlesztőnek meg a windows kompatibilitásról.
    Tehát az vitte sikerre a Windowst, hogy a fejlesztőknek nem kellett foglalkozniuk az n+1 IBM PC klón n+2 hardver kombinációjával.

    Az MS innentől vált kvázi szabvány hivatallá, mert ha bevezettek egy új windows szabványt, akkor mindenkinek követnie kellett különben kihullott a PC ökoszisztémából. Ha pedig elterjedt egy új technológia, akkor az MS azonnal előállt a saját (hol jobb, de általában rosszabb) megoldásával, amit a windows részeként le tudott nyomni az iparág torkán.
    Ezzel a módszerrel az MS-nek még csak különösebben kockáztatnia sem kellett az innovációval, szépen kivárta, amíg valaki sikerre visz egy megoldást és ráértek utána előállni az MS alternatívával, ami idővel kiszorította az eredetit.
    Annyira kikezdhetetlennek hitték ezt az üzleti modellt, hogy amikor az iparági trendek a mobil informatika felé tolódtak azt hitték, hogy ezúttal is elég lesz kivárni, amíg valamelyik mobil megoldás sikeres lesz, majd piacra dobni a windows megfelelőjét és máris piacvezetők lesznek. Ez volt Ballmer nagy mellényúlása mivel kiderült, hogy desktop irányból nem lehet a mobil szabványokat diktálni, mert éppenséggel fordított a folyamat: a tartalomfogyasztó mobil informatika diktálja a szabványokat a tartalomgyártó desktop felé (már ott, ahol a kettő között átfedés van), így az MS egyre jobban beszorult a stagnáló desktop szegmensbe.
    A kitörést és a piaci erőfölényre támaszkodó szabvány alkotás visszatértét most a felhősítéstől és az AI-tól remélik, mert ugye ha a Windows mindenre streamelhető mindenhol és mindenkor, akkor megint az MS dönthet mindenről.
    Szvsz ez nem fog sikerülni, mert a Windows attól még egy desktop megoldás marad függetlenül attól, hogy éppen milyen eszközön futt és a desktop mindig is tartalomfejlesztő megoldás lesz, így a windows sem fog visszatérni tartalomfogyasztó platformként, amivel viszont nem lesz elég befolyása a piac jelentős részére.

Új hozzászólás Aktív témák