Új hozzászólás Aktív témák

  • Gh0sT

    addikt

    válasz Fecdzo #398 üzenetére

    Ez rendben is van. Jelenleg 30-szoros a tőkeáttét, amivel kereskedek.
    Az egyszerűség kedvéért felteszek mindent, tehát 30.000 unitot nyitok meg, illetve most márt többet, mert pozitívban vagyok. Tényleg nagyon pörgős, viszont emiatt tetszik. :)
    Ekkora időtávon is tartom magam a 3%-os veszteség határhoz, de viszonylag gyorsan tolom a csúszkát fel és le annak megfelelően, hogy minél több profitot tudjak realizálni. Egy pozíción a cél nálam így 1%, ami nem sok, de nagy kilengések esetén a visszakorrigálást hamar meg tudom fogni. Sok kicsi sokra megy elv. :) Mivel nálam nagyon rossz a risk/reward arány, ezért igyekszem olyan esetben beszállni, amikor szinte 100%-osra tudom mondani, hogy merre megy el az árfolyam (persze ez nem megy). Az az igazság, hogy egyelőre ez az elmélet számomra jövedelmező és irtózatosan gyors. Perceken belül tudok irányt változtatni és emiatt napon belül igen jelentős profit képződik. Ha pedig tartanám magam a stop loss szinthez, akkor még jobban is menne, de nagyon nehéz nézni, ahogy ellenem jön az árfolyam.

    MOD: amit viszont észrevettem magamon az az, hogy kötési kényszerben vagyok. :) Ez persze nem jó, mert néha feleslegesen kockáztatok. Egyszerűen úgy érzem, hogy gyakorolnom kell és görcsösen kötök... :) Remélem kinövöm, mert egyelőre a szabályrendszerem betartásának hiánya miatt bukom a legtöbbet.

    [ Szerkesztve ]

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Új hozzászólás Aktív témák