Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz morhange #3778 üzenetére

    Ott még nem tartok. Bárhonnan nézem is a chartot és bármilyen formában visszaköszön a P.P. féle stratégia. Mindenekelőtt trendkövetés. Addig ok is, vannak rá módszerek, most már csak 1 -v. több- biztos módszert kellene ehhez találnom:) A többi meg jön magától, a művészet a trendet követni egy jó belépési pontot találni és eldönteni 1általán milyen pozit engedhetek meg magamnak. Az hogy onnantól kezdve kisakkozzam veszteség/nyereség arányát már nem nagy feladat, úgyszintén helytálló következtetés esetén a rizikó csökkentése és kizárása se nagy falat sztem bárminek aki logikusan gondolkozik. Az igazán nagy zseton azt már látom hogy nem pár perces vagy órás chartokon van, hanem több naposban méginkább hetesben..de oda kell a zseton hogy az SL nyújtózkodhasson kedvére. Tehát maradok a kicsi pénzből kicsit elven, max daytrade meg némi skalp ahogy eddig is csináltam, skalpnál max 5-10 pontokra startolva egyszerű oszlop chartot és gyertyákat figyelve. Kezd már kialakulni daytreden merre/hogy fogok keresgélni, de még sok módszert csak most ismertem meg, túl bonyolítani viszont nem akarom. Abból indultam ki, ha tudom mi mozgatja a tőzsdét tudni fogom a pénz pályafutását is. Amit először gondoltam reális lehet, leginkább éppen a tőzsdézők befolyásolják az árfolyamot. Innentől kezdve azt kellene kitalálni melyik módszert(eket) használják a legtöbben trendkövetésre, onnantól kezdve nyert ügyem is lenne. Itt lenne jó ha tudnék programozni, mert vizuálisan ezt átnézni nem kis idő lenne, de mivel nem tudok 1előre passz...lehet rövidebb lenne megtanulni programozni?:)

    szerk: Az se lenne hátrány, ha az ember kb tudná milyen arányban vannak kezdők és profik, nyilván a profik "tuti" módszerekkel dolgoznak minden indikátor, trendvonalak, fibo használatával, a kezdők meg mint pl én is még ennyire nem mélyednek bele és ha pl 1 profira jut 10 kezdő máris érdekes görbét rajzolhat a chart. Vagy rosszul gondolkozok?

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák