Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsoca_D

    tag

    Hello
    Van egy EVGA BQ750 tápom, amiben elkezdett durván vibrálni a venti. Beremeg az egész gép.
    Kikerestem, hogy elvileg egy ilyen van benne: Globe Fan RL4Z T1352512HH, 140mm, 12V, 0.45A, 1200rpm, 129.76 CFM, 38.8 dB, Teflon Nano Bearing fan., de még nem szedtem szét.
    Látom, hogy ilyen méretből az Arctic P14-et ajánljátok, de két kérdésem lenne:
    1. Be kellene, hogy férjen az a 27mm vastagságú P14 a jelenlegi szabvány 25mm-es helyett?
    2. Elég komoly adatbeli különbségek mutatkoznak a két venti között. Ez nem lesz gond?
    Arctic P14 vs jelenlegi:
    1700rpm vs 1200rpm
    0,15A vs 0,45A
    72,8cfm vs 129,8cfm

    Vicces (vagy annyira mégsem), hogy pontosan 2 nappal a garancia lejárta után kezdett vibrálni. Amúgy azt sem értem, hogy miért csak 24hó garit kaptam az Alzánál, mikor EVGA elvileg 5év. Nagy nyugodtan visszavittem gariztatni, aztán az üzlet előtt vettem észre, hogy pár napja lejárt. Végül be sem vittem. :(

  • Zsoca_D

    tag

    válasz DroiDMester #3266 üzenetére

    A 27mm-ert szerintem megoldom akkor is, ha nem pont bele való. Max kicsit hosszabb csavar a védőrácsba, meg esetleg valami tömítés körbe.
    A bajom inkább az, hogy a 72,8cfm elég lesz-e. Valahogy az a gyanum, hogy a jelenlegi ventinek az adatai el lettek írva, és az a 129,8 nem cfm, hanem m3/h akar lenni, és akkor a P14-ből bármelyik elég lehet. Sajnos az eredeti ventihez nem találok hivatalos (gyári) oldalt a technikai paraméterekkel.
    Erre tud valaki biztos választ adni?
    Ezen kívül sejtem, hogy a 0,15A az eredeti 0,45-höz képest nem okoz gondot, de azért azt sem tudom biztosan.

    @(#3265) atiska007
    Néztem azt a ventit is, mert a sok keresés alatt azt találtam a "legerősebbnek", de azért elírtad a légszállítását. Az a 160 nem cfm, hanem m3/h, ami 94,2cfm-nek felel meg.
    Amúgy pont ezért gyanakszom arra, hogy az én eredeti ventimnél elírták (csak fórumban találtam meg) az adatokat, mert ha a legnagyobb légszállítású, amit gyorsan találtam ilyen méretben ez a 94,2cfm-es, akkor mégis hogyan lehetne az eredeti az EVGA-ban 130cfm???

  • Zsoca_D

    tag

    válasz Zsoca_D #3269 üzenetére

    Na, gondoltam beírom, hogy az Arctic P14 tökéletesen működik a tápomban. Gyakorlatilag hangtalan. Belefért az EVGA-ba, de le kellett vennem azt a légterelő kis lemezkét, mert az adott majdnem egy mm-t. Beerőltethettem volna a levétel nélkül is, de nem tökéletesen feküdtek a doboz szélek egymáshoz. Állítólag legtöbb tápnál nincs is ott az a félkör alakú terelőlemez, és nem igazán lényeges.

  • Zsoca_D

    tag

    válasz DroiDMester #3275 üzenetére

    Nekem EVGA 750BQ-m van. Abban 14cm a gyári venti (a 750GQ-n tényleg 13,5). Lyukak tökéletesen passzoltak. És igen, erre a plexire gondoltam. Ezt eltávolítva tökéletesen befért a P14. Tulajdonképpen a plexi rögzítőcsavarja feküdt csak fel egy picit. Úgy éreztem, hogy azzal együtt is akadás nélkül befért volna, de így a tökéletes.

  • Zsoca_D

    tag

    válasz DroiDMester #3278 üzenetére

    Hmmm... Ez elég vicces, mert én egyrészt egy fórumban azt olvastam, hogy "Globe Fan RL4Z T1352512HH, 140mm, 12V, 0.45A, 1200rpm" van benne. Ezután biztos ami tuti alapon megnéztem az EVGA gyártói honlapját (mivel furcsa volt az a 135 a nevében), ahol konkrét típust nem írt ugyan, de azt igen, hogy 140mm-es a venti: [link] "specs" fülecske legalján.
    Amikor szétszedtem, akkor nem is figyeltem, hogy milyen néven fut a benne lévő venti, de az 140mm-es volt szerintem. Sajnos már kidobtam.
    A lyuktávolság mindenesetre tökéletesen egyforma volt.

  • Zsoca_D

    tag

    Hello
    Volt egy kis ventigondom az EVGA 750BQ-mmal, amit az itteni segítséggel lecseréltem egy P14-re. Tökéletesen elégedett vagyok vele, köszönöm a segítséget.
    Az újabb gondom az, hogy a másik tápomnál is elkezdett ciripelni bizonyos fordulatnál a venti. Ez egyenlőre alig észrevehető, de időben felkészülnék a cserére. A probléma az, hogy míg a 750BQ-ba 140mm-es venti volt, a mostani EVGA 850GQ-ban 135mm-es. Ha jól fogtam fel, ilyen méretben nincs Arctic P széria. Mit kellene vennem?

  • Zsoca_D

    tag

    válasz Zsoca_D #3332 üzenetére

    Hello
    Volt egy kérdésem arra vonatkozólag, hogy milyen ventit tudnék venni (és főleg hol) az EVGA 850BQ-ba. A lényeg, hogy 135mm-es kell. Válasz nem érkezett.
    Végigolvastam a fórumot 3 évre vissza, de sehol nem láttam konkrét ajánlást, pedig gondolom nagyon sok embernek ezzel gondja lehet.
    Eltöltöttem 4 órát a keresgéléssel, és arra jutottam, hogy magyar boltban nem lehet venni semmilyen 135mm-es ventit. Lehetséges ez??!! Ha ez tényleg igaz, akkor 2 lehetőség marad:
    1. Arctic P14-et valahogy rágányolni (nem hiszem, hogy ez akár megközelítené a tökéletes megoldást, de lehet, hogy ezt fogom tenni)
    2. Aliról lehetne rendelni, de ott meg ember legyen a talpán, aki biztosra tud menni. Tegyük fel, hogy tényleg azt küldik, és olyan állapotban, amit írnak. Akkor is meg kellene tudni az indítófeszültségét valahogy, nem? Azt pedig nekem nem sikerült egyiknél sem a 4 óra keresgélés alatt. Ezen kívül nyilván valakinek sürgős, és akkor ez az opció kilőve.

    Tehát, azt hiszem, hogy nem csak saját nevemben beszélek, ha arra kérek minden hozzáértőt, hogy hozzanak össze valami javaslatot arra nézve, hogy az a sok szerencsétlen 135mm-es tápventivel rendelkező mit is csináljon, ha gond van a ventivel.

    Előre is köszönöm!

    Ja, itt vannak azok, amiket Aliról kinéztem, csak nem igazán tudom biztosra, hogy megfelel tápba vagy sem:
    [link] [link] [link] [link] [link]
    (Nekem talán ez a legutolsó a legszimpatikusabb)

    [ Szerkesztve ]

  • Zsoca_D

    tag

    válasz jeni #3350 üzenetére

    Na, hol is kezdjem...
    Először is, köszi, hogy próbálsz segíteni. Ezzel még igaz, hogy "nem vagyok kinn a vízből", mivel eddig nagyjából én is eljutottam. :)

    Összefoglaló semmit sem segít, mert ott csak linkek vannak a ventigyártókhoz, amit másodpercek kérdése kikeresni anélkül is.

    A "gyári" venti típusából bármit is prbáltam beírni a keresőbe, nem hozott eredményt (vagyis nem talált ugyanolyat eladósorban). Emellett, amit belinkeltél, az egy BQ típusú, az enyém pedig GQ. Sajnos az EVGA volt olyan kedves, hogy az egyikbe 140mm, a másikba 135mm ventit tett. (Gyártó oldala: [BQ] [GQ] ). Az egészben az a legérdekesebb, hogy ebben a BQ-ban, amit Te is linkeltél T13525 van, ami ugye 135mm kellene, hogy legyen, de a gyártó oldala szerint 140mm-es, és én oda simán be is tettem a P14-est, és tökéletesen illeszkedtek a lyukak. A GQ viszont a gyártó oldala szerint is 135mm-es, így nem tudom mi lesz (lyuktávolság szempontjából), ha P14-el próbálkozom. Emellett az egyik valami "Teflon Nano-Steel Bearing", a másik pedig "Fluid Dynamic Bearing". Pfff... Kész káosz. :(

    A külföldi rendeléssel az a fő bajom, hogy belefuthatok olyanba, hogy az indulófeszültség túl magas, és hiába vettem, mert el sem fog indulni akkor sem, ha jól illeszkedik és a többi paraméter is ok. Ezt pedig az Arctic oldalán kívül semellyik gyártónál nem találtam meg. Illetve, amelyiken mégis találtam hasonlót, ott mindenhol 5v-ot írt indulónak.

    Összeségében arra hajlok, hogy P14-et tegyek be egy kis tápreszelgetés vagy ventifúrogatás segítségével, csak attól ijedtem meg, hogy itt a kolléga emlegetett "gumis-műanyagos ragasztó pisztolyt" meg "szigetelőszalagot", így gondoltam, hogy csak simán a lyukak "összeszinkronizálása" esetleg nem ad stabil megoldást, de (#3352) DroiDMester alapján akkor ettől nem kell félni.

  • Zsoca_D

    tag

    válasz jeni #3359 üzenetére

    Upsz, akkor azt elírtam. Az eredeti hozzászólásomban ((#3332) Zsoca_D) még rendesen GQ volt, de a következőben elírtam. Bocsi. :)

Új hozzászólás Aktív témák