Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HartgeH3-2.8

    addikt

    válasz tornas #2321 üzenetére

    Nehéz kérdés, sok féle vélemény van :) Nálam egyébként a cpu hűtő adottságai miatt teljesen másképp van a hő elvezetés mint rendesen lenne. Én amúgy hőmérséklet vezérlős ventiket használok, tehát saját magát emeli csökkenti a fordulatot és a hőmérő pedig a hardvernek megfelelő helyeken, pontokon vannak kihelyezve.

    Nos nekem az oldal lapon kettő darab venti hely lenne, de akkora hatalmas a CPU hűtőm hogy csak az alsóba fér egy 9centis aminek iszonyatos feladatot kell elvégeznie mert dől a meleg a VGA felől. Ezeknek a NEXT GEN kártyáknak az is a hátránya, hogy ugyan jól le tudják adni a hőt, de azt ki is kell vezetni. Sokan ezzel nem törődnek és megáll a meleg ami persze, hogy emeli az átlag hőmérsékletet.

    Szvsz: Van az a katlan panel meleg amikor lehet bármilyen csúcs (lég) hűtésed már teljesen mindegy. Én azt mondom egy szoba venti bekapcsolása mellett (akár rá irányítva közvetlen, akár csak folyamatosan sarokból kavargatva a levegőt) eredményesebb mint egy ZÁRT DOBOZ amibe eleve is meleg levegő megy be, szerencsétlen házba tehát teljesen felesleges.

    Tehát dög melegben (én szerintem) le kell venni az oldalát, mert egyszerűen panel katlan melegben van egy határ ami után nincs értelme erőltetni. 70-80 fokig azt mondom ha valaki nem akarja, hogy porosodjon a gépe még elmegy,de vannak akiknek nincs kigondolva a házban lévő hűtése és ott karcolja a 85/90-et is.

    A hardver-teszt.hu aminek volt egy tesztje és abban egy házzal kapcsolatban mondták (befelé) kell fújni az oldal lapról a levegőt. Szerintem ez teljesen életképtelen (kivéve mondjuk egy hatalmas 24-30 centis ventinél ami akkora , hogy akár szoba ventivel egyen értékű. Ott elhiszem hogy megáll a befelé fújás. Minden egyéb esetben kifelé kell vezetni a házból a meleget ahogy csak lehet!! (Privát vélemény)

    Nálam jobban érzi magát a VGA és a rendszer hőfokok ha keringetve van a légáramlat a szobába és könnyen el tud távozni az a bődületes hőmennyiség ami pl ebből a Windforce 3 hűtési rendszerből kifelé jön!

    Topik témához:
    Szerintem tápnak is jobb ha nem azt a dög meleget szívja be közvetlen a VGA-ról és CPU bordáról ami felmegy. De ez csak személyes tapasztalat. Vannak sokkal sokkal jobban megtervezett, átgondolt hűtési rendszerek ahol eszük ágában nincs levenni az oldal lapot. Én leveszem, vagy kinyitom az oldalát, nekem megér ennyit. (katlan melegbe).

    [ Szerkesztve ]

    Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

Új hozzászólás Aktív témák